5 sonuçtan 1 ile 5 arası
    Junior Member kenangoksen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Tecrübe Puanı
    0

fikrinizi almak istiyorum yardım ederseniz sevinirim

merhaba ben karabük üniversitesinde bilgisayar mühendisligi bölümünü kazandım fakat suanda hazırlık okumaktayım. Sizden yardım istedediğim konu şu; ben sakaryalım ve bu sene öss sınavına girip sakarya üniversitesine geciş yapmak istyrm fakat puan kesintisi olacagından ancak uzaktan egitime geciş yapıcak puanı alabirim. Sizce karabükte kalıp devam mı etmeliyim yoksa kendi şehrimde uzaktan egitime gecmek için ugrasayım mı ? Fikirlerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum şimdiden tesekkür ederim.

Junior Member zıpırcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

Ynt: fikrinizi almak istiyorum yardım ederseniz sevinirim

burda fikri yok

Üye tolgaberkim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

Cevap: fikrinizi almak istiyorum yardım ederseniz sevinirim

bence karabükte kalman iyidir...

Üye ArGeMaNiA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

Sakarya sanayi açısından iyi,
    ama aile yanında olmak dezavantaj olabilir.Sana bağlı yani.
    Uzaktan eğitim yerine örgün eğitimi tercih etmen daha iyi.
    Tercih senin.

Üye crackerteam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    BURSA
    Konular
    0
    Bölümü
    Makine
    Tecrübe Puanı
    0

Bilgisayar mühendisliği güzel bir bölüm ama türkiyede iş alanı kısıtlı, bende makina mühendisliği mezunuyurm,5 sene önce türkiyede 90 üniversite olduğu zamanlar makina mühendisliğinide kazandığıma dua etmiştim ama elektronik veya bilgisayar mühendisliğini kazanamadığım için üzgündüm,şimdi mezun olduk,türkiyede yaklaşık 160 üniversite kurdular,her bölümü aşağı yukarı kazanmak kolaylaştı,ben 4 sene evde kaldım,iki sene önce ev arkadaşım öss ye girelim hava atalım dedi, çalışmamıştı gerçekten ama matematiği ve fiziği okuduğu makina mühendisliği gereği çok güçlüydü,sınav sonuçları geldi,sen bu puanla hiçbişey yapamazsın,bi yer tutmaz dedik tercihlerini yapmıştı ve Karabük eng otomotiv mühendisliği gelmişti,o zaman herşeyin ne olduğunu anladık,zamanında eşekler gibi çalışıpta güzel bölümlere giremediğimizi ,insanların kaç senesinin gittiğini bilirim,şimdi gelelim Karabüke, hükümetin son 6 senelik politikasından biri olan herşehre bir üniversite sayesinde,Karabükte üniversitenin olduğunu bilmeyen öğrenciler olarak ,Karabüğü kazanan arkadaşımız için araba kiralayıp Karabük yolunu tuttuk, o yine makina mühendsiliğine devam edecekti ama içinde kalmasın dedik,bi de ne görelim devasa bir üniversite yapmışlar,mühendislik fakültelerinin atölyeleri çok büyüktü ve hoşuma gitmişti,arkadaş bir hoca bulup konuştu,buraya geçiş yaparsam ilk sınıftaki derslerimi kabul edermisiniz diye,arkadaşımın okuduğu bölüm gereği dersler türkçe işlendiği için,hoca kabul olunamayacağını ,her dersi full ingilizce verdiklerini,eğer burada okumaya başlarsan 5 sene sonunda bir ingiliz gibi çıkacağını söyledi,şaşırdık kaldık,hazırlık sınıflarında bile yabancı hocalar vardı,şimdi bunlar normal üniversitelerde,ama bundan 5-6 sene önce türkiyedeki 90 üniversite içinden yaklaşık yüzde 30 eng eğitim vardı ve yeterince azdı,şimdi ise hemen hemen 3 üniversiteden biri çok sağlam ve bunalrdan birinin Karabük olduğunu belirtmek isterim,bence Sakarya için hiç uğraşma, bölümünü hazırlıkla birlikte eğer seviyorsan 4.5 veya en geç 5 sene içinde uzatmadan bitirmeye çalış, şu an bilgisayar mühendisliği bir çok üniversitede var ama çoğu işlemci nedir bilmez,yada istemeyerek okumakta,sırf puan tuttu ve adı güzel diye okunulan bir bölüm haline geldi, herşey senin elinde evlat, inovasyon ve araştırmacı kimliğin ile çok işler başarabilirsin,Bilgisayar mühendsiliği için geçiş yapmana değmez, gelecek 4 sene içinde kendini bilişim sistemlerine,bilgisayara,ağlara ve cyber teknolojiye ata,gerisi gelir...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin