Sayfa 1/2 12 SonSon
18 sonuçtan 1 ile 10 arası
Like Tree2Likes

Konu: biyerde terslik var

Junior Member mdursun72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    5
    Tecrübe Puanı
    0

biyerde terslik var

biz iş bulamazken gazetelerde kalifiye eleman bulamıyoruz diye yazılar yazılıyo.
    bu kalifiye eleman nasıl oluyo.bu okuldan mı çıkıyo gökten mi iniyo firmalar ne yapıyo bu sorun için..
    Alper2003 likes this.

Junior Member BiLiNMeYeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

Ynt: biyerde terslik var

Alıntı mdursun72 Nickli Üyeden Alıntı
    biz iş bulamazken gazetelerde kalifiye eleman bulamıyoruz diye yazılar yazılıyo.
    bu kalifiye eleman nasıl oluyo.bu okuldan mı çıkıyo gökten mi iniyo firmalar ne yapıyo bu sorun için..
    ölü eşşek fiyatına kalifiye eleman çalıştırmak istiyorlarda ondandır. Belediyede çöpçüler 1500 YTL maaş alıyor, siz o kadar istediğinizde işlerine gelmiyor.
    Alper2003 likes this.

Junior Member nakamura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

beyler yeni mezun makina mühendisi kaç liraya başlamalı işe

Junior Member alibagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

özel sektörde orta ölçekli firmalarda en az 1 milyar olamalı

Üye silvio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Konular
    53
    Bölümü
    Jeofizik
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar size katılıyorum iş bulma konusunda ama bence maaş yeni başlayanlar için çok verecek firma yada özel sektörde bir yer yoktur.Sizler işe başladıktan sonra yeteneginiz ve bilginizle maaşınızı artırabilirsiniz diye düşünüyorum.

Junior Member omerkaraoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

bencede aynı ilk girdiğinde maaşı sorun yapmayacan ilerleyen zamanlarda zaten o artar tabi patronun gözüne girmen koşuluyla

Üye sozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    11
    Tecrübe Puanı
    0

Maaş adaletsizliği malesef var ama "kalifiye eleman" isteğine ben biraz katılıyorum.
    Şimdi yeni mezun makine mühendisi arkadaşları bir fabrikanın bakım-onarım sorumluluğuna istihdam edelim, okulda almış olduğu eğitimle, sizce;
    - Makinenin mevcut teknik resimlerini(projelerini) hakkıyla yorumlayabilir mi
    - Makinede kırılan bir parçanın onarımı hakkında yorum yapabilir mi
    - Gerektiğinde eline anahtarları alıp ustalarla birlikte makineyi parçalayabilir mi
    - Eline aldığı bir dişli çarkın temel parametrelerini(modül, diş sayısı vs.) anında tespit edip, en kısa sürede makineyi faal duruma getirebilir mi
    .
    .

biraz da kendimizde suç arayalım arkadaşlar, maaş istiyoruz ama okuldan aldığımız eğitim sanayinin isteyebileceği görevleri yapmamıza bizi ne kadar hazırladı...? Lafta mühendisiz, ama kaçımız...

Junior Member crar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3
    Tecrübe Puanı
    0

otomotiv öğretmeniyim. Bir firmayla yakın zamanda görüştüm. Pro engineer ve autocad birazda solid biliyorum. askerlik engelim falanda yok. Adam 650 liradan fazla veremem dedi Dalga geçiyorlar resmen...

Junior Member tekstilmüh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Tecrübe Puanı
    0

genelde yeni mezun bi mühendis maaşı 750-1200 arsı 3 yıl sonra 1200-2000 olur 10 yıldan sonra anca güzel para kazanılmaya başalanıo müh böle bişey işte..) kapıdaki güvenlik görevlisine 900tl verir mühendise 750

Junior Member hbgalip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

okuldan yeni mezun olsak ve yeterli tecrübemiz olmasa dahi 1500 tl nin altında bir maasla işe başlanılması doğru değil. bizim de bu kabul etmemizde doğru değildir. iş yerinde mühendis tüm sorumlulukları üzerinde toplayan yönetici konumundadır; o nedenle işi ağır ve yoğundur. ne kadar tecrübesiz olsada yöneteci ve teknik sorumlu olarak altında calısanlardan ve konumu itibarıyla düşük bir maaş alması kabul edilemez. bu seviyede baslaması bir mühendisi daha da ilerlemesine pozitif düşümesine yol açar ve ortaya kaliteli işler cıkar. diğer türlü piyasada gördüğümüz üzere bircok muhendisin kendi mesleklerının dısında baska işlerle uğrasmalarına yol acmakta bu mesleğinde kalitesini düşürmekte bir etkendir. mühendis olarak kendimizi asla küçümsememeli diretmeliyiz.

ben makina mühendisi olarak ta mak. müh. odasının ve diğer m.ler odalarının bu maaş konıusunda bir çalısma yapmaları gerektiğini düşünüyorum. bir doktor gibi bizimde ayrıcalıklı bir statümüz vardır. bu olay sadece maaslar da değil eğitim de de üzerinde durulması gerekir. örneğin bir mühendisin mühendis yetkisini lisans eğitiminden sonra 2 sene bir staj sonucunda caba verilerek alınması gerektiğini düşünüyorum. bu gibi çalısmalarla zaten eminim mühendilik mesleğinin kalitesi artırılabilir...

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin