4 sonuçtan 1 ile 4 arası
    Senior Member aĞıR aBLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    101
    Tecrübe Puanı
    0

Yeditepe Üniversitesi

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİNE HOŞGELDİNİZ !
    Üniversitemiz, İstanbul Eğitim ve Kültür (İSTEK) Vakfı tarafından 4142 sayılı Yasa ile 1996 yılında kurulan Yüksek Öğretim Yasası çerçevesinde kamu tüzel kişiliği, mali ve idari özerkliği olan bir vakıf üniversitesidir. Kurucusu Bedrettin Dalan'dır.
    Üniversitemiz, Türkiye'nin birçok alanda öncüleri olan seçkin, başarılı, uzman akademik ve yönetsel kadroları ile Atatürkçü düşüncelerin ışığında, onun ilke ve inkılaplarına tam bağlı laik, çağdaş, araştırmacı ve yenilikçi, temel kültür konularına ve teknolojiye hakim, dünya kültürüne erişmiş, kendi özbenliğini güçlendirmiş gençler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Yeditepe Üniversitesi, çağdaş eğitim program ve uygulamalarıyla bilgi çağına dönük bir eğitim yapmaktadır. Üniversitemizin ana yerleşimi "26 Ağustos Yerleşimi "adını taşımaktadır. Diş Hekimliği Fakültesi dışındaki tüm lisans ve yüksek lisans eğitimi 2000/2001 Akademik yılından beri 26 Ağustos Yerleşiminde yapılmaktadır. Diş Hekimliği Fakültesi ve Uygulamalı Hastahanesi Göztepe'de, Bağdat Caddesi üzerinde bulunan binasında eğitim vermektedir. Tıp Fakültesi hastahanesi ise E-5 Karayolunun üzerinde Bostancı'da 2005-2006 Akademik yılında hizmete girmiştir. Üniversitemizin 26 Ağustos Yerleşimi, İstanbul'un Anadolu yakasında Kayışdağı'nın eteklerinde kendine özgü mimarisi ile 125 bin metre karelik bir alana yerleşmiştir. Ziyarete gelenleri adeta büyüleyen 26 Ağustos Yerleşiminin mimari konsepti, Üniversitemizin kurucusu Bedrettin Dalan'a aittir. Selçuklu mimarisinden esinlenerek yapılan 26 Ağustos Yerleşimi'nde herbiri 5-8 katlı bina ve bu binaları çevreleyen iki ayrı öğrenci oteli bulunmaktadır. Binaların içine, yüksekliği 22 metreye ulaşan büyük kapılardan girilmekte; bol ışıklı avluları ile tipik Selçuklu mimarisinden günümüze aktarılan modern yapı özelliğini taşımaktadır. Binaların dış yüzü, Anadolu'dan getirilen doğal taşlarla kaplıdır. Üniversitenin sembolü, Selçuklu mimarisine özgü, kadın ve erkeği temsil eden çift başlı kartaldır. Bu sembolü, Yerleşimin ana giriş kapısında ve binaların çeşitli yerlerinde görebilirsiniz. 26 Ağustos adı ise Türk tarihinin önemli olaylarının olduğu tarihtir.
    Üniversitemiz lisans eğitimini 2004-2005 eğitim yılında 11 fakülte, 1 Yabancı Diller Yüksekokulu, 1 Meslek Yüksekokulu'nda 54 değişik programda yürütmektedir. Yüksek lisans düzeyinde ise Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Eğitim Bilimleri, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi ve Sağlık Bilimleri alanında eğitim vermektedir. Lisans ve önlisans eğitimleri, Kayışdağı'nda 26 Ağustos Yerleşiminde, Göztepe'de Diş Hekimliği Fakültesi ve Uygulamalı Hastanesinde, lisansüstü eğitimi ise Kayışdağı 26 Ağustos Yerleşimi ve Göztepe Yerleşimi'nde yapılmaktadır.
    SAYILARLA YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ125 bin m2 alan üzerinde 236 bin m2 kapalı alan,319 derslik, 22 anfi,32 bilgisayar laboratuvarı,74 adet İletişim, Güzel Sanatlar, Mühendislik, Mimarlık, Tıp ve Diş fakültelerine ait uzmanlık laboratuarları ve atölyeleri1'i Mesleki 1'i profesyonel iki fotoğraf stüdyosu34 Akademik Yönetim Birimi,287 öğretim elemanı odası,28 öğrenci kulüp odası,3000 m2 alanda internet ağı ile dünyaya açılan Merkez Kütüphane,2000 kişilik öğrenci yurdu,Yemekhane ve kantinlerde aynı anda 3000 kişiye hizmet veren 4 restorant, 7 kantin1200 kişilik çok amaçlı konferans salonu,100 kişilik sinema salonu100 kişilik tiyatro salonu,524 m2 ve 384 m2 büyüklüğünde profesyonel amaçlı iki televizyon stüdyosu250 m2 televizyon eğitim stüdyosu ve birimleri,150 m2 alanda kurulu radyo eğitim stüdyosu birimleri620 m2 alanda kapalı seyircili basket sahası, 550 m2 alanda seyircisiz kapalı basket sahası,Basketbol, voleybol, tenis ve halı saha futbolu için açık hava tesisleri708 m2 alanda kurulu fitness center ve squash salonu783 m2 alanda kurulubanka, alışveriş merkezi, güzellik salonuBiri seyircili kapalı, diğeri açık 2 yarı olimpik yüzme havuzu79000 m2 açık alan; oturma yerleri, parklar400'ü açık 600'ü kapalı 1000 araçlık otopark..

Konular
    101
    Tecrübe Puanı
    0

Ynt: Yeditepe Üniversitesi

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ SENATOSU
    Prof. Dr. Ahmet SERPİLRektör
    Prof. Dr. Melih BORAL
    Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sedefhan OĞUZ
    Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilüfer EĞRİCAN
    Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Türker SANDALLI
    Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gündüz BAYIRLI
    Diş Hekimliği Fakültesi Prof. Dr. Dilek EROL
    Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hülya AKGÜN
    Eczacılık Fakültesi Prof. Dr. Ömür AKYÜZ
    Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Barbaros GÜNÇER
    Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Ahmet T. İNCE
    Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Saffet BABÜR
    Fen-Edebiyat Fakültesi Prof. Dr. Bike KOCAOĞLU
    Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zahit BÜYÜKİŞLEYEN
    Güzel Sanatlar Fakültesi Prof. Dr. Haluk KABAALİOĞLU
    Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erhan ADAL
    Hukuk Fakültesi Prof. Dr. Reşat KAYALI
    İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi DekanıProf. Dr. Cemil KIVANÇ
    İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Prof. Dr. Suat ANAR
    İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emin Doğan AYDIN
    İletişim Fakültesi Prof. Dr. İbrahim Fahir BORAK
    Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet AKGÜN
    Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Prof. Dr. A. Ayça VİTRİNEL
    Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İnci ÖZDEN
    Tıp Fakültesi Prof. Dr. F. Ömer GÖKAY
    Ticari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Avadis HACINLIYAN
    Ticari Bilimler Fakültesi Dr. Edip BAŞER
    Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Fikrettin ŞAHİN
    Biyoteknoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ayşe Semra AKYEL
    Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ali Nezihi BİLGE
    Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. R.Selçuk YILMAZ
    Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Erdal YAVUZ
    Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Öğr. Gör. Mertol GÖKSOY
    Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Nedret KURAN BURÇOĞLU
    Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Canan Aykut
    BİNGÖLYeditepe Üniversitesi Hastanesi BaşhekimiYavuz Can PARLAR
    Öğrenci Birliği Başkanı H. Tekin ENEREM
    Raportör YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ YÖNETİM KURULU Prof. Dr. Ahmet SERPİLRektör Prof. Dr. Türker SANDALLI
    Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dilek EROL
    Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömür AKYÜZ
    Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet T. İNCE
    Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bike KOCAOĞLU
    Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk KABAALİOĞLU
    Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Reşat KAYALI
    İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi DekanıProf. Dr. Suat ANAR
    İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İ. Fahir BORAK
    Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. A. Ayça VİTRİNEL
    Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. F. Ömer GÖKAY
    Ticari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gündüz BAYIRLIÜye Prof. Dr. Ali Nezihi BİLGEÜye H. Tekin ENEREM Raportör

Konular
    101
    Tecrübe Puanı
    0

Eğitim

Lisans/fakülteler
    diş hekimliği fakültesi
    eczacılık fakültesi eğitim
    fakültesi fen-edebiyat fakültesi
    güzel sanatlar fakültesi
    hukuk fakültesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi
    iletişim fakültesi
    mühendislik ve mimarlık fakültesi
    sağlık bilimleri fakültesi tıp fakültesi
    ticari bilimler fakültesi
    lisans üstü/enstitüler
    atatürk ilkeleri ve inkılap tarihi enstitüsü
    biyoteknoloji enstitüsü
    eğitim bilimleri enstitüsü
    fen bilimleri enstitüsü
    sağlık bilimleri enstitüsü
    sosyal bilimler enstitüsü
    lisans yabancı diller yuksek okulu ön lisans
    ağız ve diş sağlığı

Konular
    101
    Tecrübe Puanı
    0

YEDİTEPE ÜNIVERSİTESİ ÖĞRENCİ İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ Merkezi Öğrenci İşleri olarak da adlandırılan birimimiz, üniversitemizdeki tüm öğrencilerin dosyalarının oluşturulması, güncellenmesi ve arşivlenmesinden sorumludur. Bu bağlamda öğrencilerle ilgili her türlü belgelerin (Öğrenci Belgesi, Transkript, Öğrenci Kimliği, vs) hazırlanmasını, üniversite içi ve dışı birimlerle her türlü öğrenci prosedürünü (askerlik işlemleri, paso işlemleri, af, yatay/dikey geçiş işlemleri, vs) ve eğitim kurumlarıyla her türlü form (LES, ÜDS, KPDS, Türkçe Eğitime Geçiş, Kredi Yurtlar Kurumu Başvurusu, vs) işlemlerini ve üniversite bünyesinde öğrencilerle ilgili her türlü kararın dosyalanıp arşivlenmesini yürütür.
    Bunun yanı sıra tüm öğrenci ve öğrenci yakınlarına üniversite, kayıt prosedürü ve diğer işlemlerle ilgili genel bilgiler vererek sürekli danışmanlık hizmetinde bulunur.
    Tüm çalışmalarını 3 lisansüstü, 7 de lisans öğrenci işleri ile ilgilenen deneyimli ve özverili personeli ve tüm öğrenci işlerinin sorumluluğunu taşıyan müdürü ile gerçekleştirir.
    YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ'NE KAYIT-KABUL KOŞULLARI
    1. Öğrenci Kabulü: Yeditepe Üniversitesine bağlı fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarına öğrenci kabulü, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından düzenlenen Seçme ve Yerleştirme Sınavı sonuçlarına ve Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen diğer düzenlemelere göre yapılır. Ancak Yükseköğretim Kurulunca düzenlenen esaslara göre belli sanat dallarında üstün nitelikli olduğu belirlenen öğrenciler ilgili sanat dalında eğitim yapmak kaydıyla yapılacak yetenek sınavı sonuçlarına göre kabul edilir.
    2. Kesin Kayıt: Üniversitenin birimlerinden birinde öğrenci olmak hakkını kazanan aday ÖSYM Başkanlığınca belirlenen süre içinde şahsen ya da vekili aracılığıyla kesin kayıt yaptırmak üzere Yeditepe Üniversitesi Öğrenci İşleri Müdürlüğüne başvurur. Yetenek sınavı ile kabul edilen öğrenciler için bu süre Üniversite Senatosunca belirlenir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin