5 sonuçtan 1 ile 5 arası
    Junior Member madam curie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    15
    Tecrübe Puanı
    0

'İnternete baktım, nükleer santraller temiz!!

'İnternete baktım, nükleer santraller temiz'
    İSTANBUL - AKP’li Mersin İl Genel Meclisi üyesi İbrahim Gül, nükleer santral konusunda bilen bilmeyen herkesin yorum yaptığını, çevrecilerin halkı yanlış bilgilerle yanılttığını ileri sürerek “Dünyadaki en temiz enerji kaynağı nükleer santrallar. Bunların dumanı yok, isi yok” dedi. Gül, “Siz nükleer konusunda bilgiyi nereden edindiniz” sorusuna “İnternetten araştırma yaptım” yanıtını verdi.
    İl genel meclisi üyesi Gül, bir gazetecinin, “Nükleer santral hakkında bu kadar ayrıntılı bilgiye nasıl ulaştınız? Partiniz ya da Enerji Bakanlığı eğitim mi verdi” şeklindeki sorusu üzerine ise “Partimiz ya da bakanlığımız eğitim vermedi. Ben iktisat mezunuyum. Ama araştırmacı bir yönüm var. İnternetten araştırdım. Nükleer projesine körü körüne inanmak yerine internetten geniş bir araştırma yaptım” dedi.

Böylelerine ne denir bilemiyorum artık. Sussak da gönül razı olmuyor .Akıl ve fikir diliyorum kafalara..

Kaynak:ntvmsnbc

Senior Member muratall01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    8
    Tecrübe Puanı
    0

Ynt: 'İnternete baktım, nükleer santraller temiz!!

gülsem mi ağlasam mı bilemedim. dumanı yok, isi yok diyor; bu adam küçükken sobadan zehirlenmiş olabilir.
    internetten baktım, bol bol yoğurt yemeli .

Senior Member muratall01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    8
    Tecrübe Puanı
    0

tam bu zamanlarda, japonya halen tsunamiden etkilenen fukişima nükleer santrali ile boğuşmaktadır.
    santralde ölçülen radyasyon düzeyi ölümcül düzeye yükselmiş durumda ve sızıntı önlenebilmiş değildir.

[Misafirler Kayıt Olmadan Link Göremezler Lütfen Kayıt İçin Tıklayın ! ]

Sayın vekilimizin İlmi araştırmalarına ışık olması dileğiyle kendisine başarılar diliyorum

Junior Member madam curie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    15
    Tecrübe Puanı
    0

Paylaştığınız bilgiler eminim işine yarayacaktır il meclis üyesinin . O zaman da internetten okudum nükleer santraller fenaymış diyebilir

Junior Member eksi273 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

Haklı...
    En temiz diye bildiğimiz hidroelektrik santral bile bölge için felaket.
    Göl olmayan biryere göl yapıyorsunuz. Nehrin akışı değişiyor. orman su altındaa kalıyor ekolojiyi toptan değiştiriyorsunuz. hatta çoğu yerde endemik balık türleri nehrin alt-üst bölgelerine gidemedikleri için nüfus problemi yaşıyor, üstelik yumurtlama alanları barajın ötesinde ise genellikle nesilleri tükeniyor. ki nesli tükenen çoğu balık türünün sebebi de hidroelektrik santraller.

Nükleer satraller nispeten temiz. Ama küçücük bir ihtimal var o gerçekleşirse endemik tür kavramının falan önemi kalmıyor....

tesis kurmadan önce tasarruflu ampul kullanma zorunluluğunu falan gündeme getireseler. Gece kullanım ücretlerini arttırsalar. Hele bir de altında milyon tonluk petrol yatağı olmayan bir ülke için, her talebi karşılamaya çalışmak gerekmiyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin