2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    Üye tupac32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Bölümü
    Makine
    Tecrübe Puanı
    0

Question Termodinamik... tek ders sınavına kaldım yardımınız lazım sınav yarın

arkadaşlar termodinamikten tekders sınavına kaldım hoca soruları verdi çözmem lazım yarın sınavım bir yardımcı olsanız sevinirim çok önemli okulum biticek yardımcı olursanız...

1.)basınçı 13bar olan 3,5m3 hava izantropik durum degişikligi sonunda 8,7m3 hacme kadar genişliyor. Son durumda havanın basınçını, sıcaklık oranını, akışkanın kütlesi 6kg ilk ve son sıcaklıgı hesaplayınız ?

2.)sıkıştırma sonunda bir motorun silindirindeki gaz basınçı 772,2kpa'a ,sıcaklıgı 591K ya yükseltilmiştir. sabit hacimdeki yanma sonunda 3792 kpa'a yükseldigine göre yanma sonu sıcaklıgı ve sisteme verilen ısıyı hesaplayınız (C=0,717 kj/kğK)

3.)Gaz sabiti 290j/kğk, izantropik üssü 1,389 olan ideal gaz izobar olarak sogutuluyor. Başlangıçtaki hacmi 0,7m3 ve basınçı 8 bar olan gazın sıcaklıgını başlangıçtakinin yarısına düşürmek için yapılan iş ve ısı alışverişini bulunuz. iç enerji ve dış entalpi nekadar degişir ?

hoca bunları sorucakmış anlamıyorum hiç bu dersten lütfen yardımcı olun

Üye mistırgözlük - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Bölümü
    Makine
    Tecrübe Puanı
    0

Cevap: Termodinamik... tek ders sınavına kaldım yardımınız lazım sınav yarın

Soruları nasıl aldın kardeşim? Bana da söyle de ben de akışla makeli geçeyim...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin