4 sonuçtan 1 ile 4 arası
    Senior Member sword61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    163
    Tecrübe Puanı
    0

Vista, Microsoft'u coşturdu

Yazılım devi Microsoft geçtiğimiz yıla göre bu yıl satış rekoru kırdı. 51.1 milyar dolarlık yıllık satış rakamını yakalayan Microsoft, gelecek yıl için daha büyük atılım planladı.
    Microsoft'tan satış rekoru

Yıllık satış rakamı 51.1 milyar doları (24.93 milyar sterlin) bulan Microsoft’un yükselişinde en büyük etken olarak Vista Windows ve Office 2007’nin tüketici tarafından benimsenmesi gösterildi.

Vista ve Office 2007 6.88 milyar sterlinlik satış rakamına ulaştı. Wall Street’in rakamlarına göre bu yıl ki Viste ve Office satışları geçen yıl 6.82 milyar sterlin olarak gerçekleşmişti.

Sterlin olarak satış rakaları da 24 milyar sterlinden 24.93 milyar sterline çıktı. Şirketin karlılık oranının da geçen yıla göre artmakla birlikte bu yıl piyasaya sunulan Xbox 360 oyun konsüllerinde yaşanan sorunların giderilmesi için 500 milyon dolar harcanması gerekti.

Bu durum şirketin karlılık rekoru kırmasını engelleyemese de büyük bir kardan zarar olarak deftere geçti.

Microsoft’un sahibi Bill Gates son yaptığı açıklamada şirketinin karyı alanlarda yatırımlarını geliştireceğini belirtti. Son çeyrekte Microsoft’un kazancı 1.38 milyar sterlinden 1.48

Junior Member makinaesant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

Ynt: Vista, Microsoft'u coşturdu

heralde %1 inden azını Türkiyeden kazanmıştır. BSA nın bastığı şirketleri saymazsak orjinal yazılım kullanan( bilgisayar alırken biz size yüklicez, windows keyi bizden diye bilgisayar firmaları değil) bilgisayar kullanıcı sayısı çok az. şahsen vista çıktığından bir buçuk hafta sonra ben full kullanıyordum. beş kuruşta para ödemedim

Üye saldırı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Bölümü
    Makine
    Tecrübe Puanı
    0

tabi ki kazanır kazançlı olur yeni çıkan tüm bilgisayarlarda vista yı satıyor oysa ki vistanın birçok eksiği var daha para kazanmak için özellikle dizüstü bilgisayarlar da tüketiciye zorla bu programı satarsan tabi ki kazanacaksın ben mi kazanacağım peh

Junior Member turkcobain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Tecrübe Puanı
    0

vista ha. bilgisayar alan herkes vista yı siliyor . bu vatandaş neyden bahsediyor acaba. xp vistaya kafa atar yere gömer sevgili arkadaşlar. farkındamısınız son yıllarda apple machintosh çok ilerledi vista çıktığından beri

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin