2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    Junior Member elif betül yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Tecrübe Puanı
    0

İLK PROJEM HAKKINDA YARDIM.....

yazılımla ilgilenen arkadaşlar 8).... programımda eksik noktalar var :--.... aşağıdaki programı inceleyip, yardımcı olursanız sevinirim (hh)

Proje Konusu: Ilk projeniz, dosyalarin icerikleri uzerine arama ve degistirme islemlerinin C dilinde
    uygulanmasini icermektedir. Aramalariniz buyuk-kucuk harf sezgisine sahip olacaktir. Yani “test” ile
    “Test” farkli kelimelerdir. Yazacaginiz programin iki arayuzu olacaktir. Bunlar (1) BUL ve (2) DEGISTIR. Bu
    arayuzer ile sizden istenenler asagidaki ornek dosya (deneme.txt) uzerinde aciklanmistir.
    1.BUL: Komut-satiri: <dizin> <aranacak kelime(ler)>
    <dizin> altindaki tum dizin ve dosyalar taranacak, .txt uzantili olan dosyalardan <aranacak kelime(ler)>
    iceren dosya isimleri ve <aranacak kelime(ler)> 2 ileri 2 geri kelimeler ile birlikte ekrana yazdirilacak. Bir
    dizin altinda birdan fazla dizin ve dosyalarin bulunabilecegini ve kelimelerin yanlizca text dosyalarinda
    aranacagini varsayiniz. BUL fonksiyonu iki parameter alir, biri dizin, digeri ise aranacak kelime(ler)dir.
    Ornek komut-satiri => . Bilgisayar
    Not: komut satirindaki “.” Icinde bulunulan dizini temsil eder. Bu dizinde sadece deneme.txt oldugu
    varsayilsin.
    Cikti:
    deneme.txt : her konuda Bilgisayar Mühendisliği'nin önemi
    deneme.txt : teknolojilerinin gelişiminde Bilgisayar Mühendisliği önemli
    2.DEGISTIR: Komut-satiri: <dizin> <degisecek kelime(ler)> <yeni kelime(ler)>
    Aslinda DEGISTIR, BUL’u kullanan bir fonksiyon ve onun bir uzantisidir. Bunun icin programiniz
    kullanicidan iki girdi alicaktir. Ilk girdi degistirilmesi gereken kelime(ler), ikinci girdi ise ilk girdinin
    doyadaki yerine konulacak yeni kelime(ler)dir. Cikti olarak ise degistirilen sozcukler iki ileri ve iki gerideki
    kelimeler ile birlikte yazilacaktir. Asagidaki ornege bakiniz.
    Ornek komut-satiri => . “hayatımızın can dammarı durumuna” “hayatimizda onemli bir yere”
    Cikti:
    deneme.txt : Sonuç olarak hayatimizda onemli bir yere gelmiş olan

Ornek dosyamiz deneme.txt icerigi asagidaki gibi olsun:
    Günümüzde e-uygulamalardan (e-devlet, e-iş, e-ticaret…) savunma sanayisine, haberleşme ve
    elektronik teknolojisinden eğitim ve sağlık sektörüne kadar her konuda Bilgisayar Mühendisliği'nin önemi
    ve etkisi artmaktadır. Sonuç olarak hayatımızın can damarı durumuna gelmiş olan bilgi ve iletişim
    teknolojilerinin gelişiminde Bilgisayar Mühendisliği önemli rol oynamaktadır.
    .

Junior Member demir11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Tecrübe Puanı
    0

Ynt: İLK PROJEM HAKKINDA YARDIM.....

aranıza yeni katıldım bilgisayar okuyorum acilen delphi projesine ihtiyacım var tehmin edebirmiyizzz

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin