Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Junior Member ozon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Tecrübe Puanı
    0

ODTÜ Malzeme Mühendisliği bölümü(yardım)

Öncelikle merhabalar. Bu sene ÖSS ye girdim .

342,180
    0017593
    puanım ve sıram yukarıdaki gibidir. Sizce Odtü malzeme ve metalurji mühendisliği bölümüne girebilir miyim? Siz okuduğunuz bölümden memnun musunuz? geleceğinizi nasıl görüyorsunuz?

İlgilenirseniz sevinirim.

Administratör Ahmet EFE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    258
    Bölümü
    Makine
    Tecrübe Puanı
    10

Ynt: ODTÜ Malzeme Mühendisliği bölümü(yardım)

Şuanki puanları pek bilmiyorum ama girebilirsin gibi geliyor..

Bölüme gelince Bölümün eğer olursa çok güzel, ilgi alanına giriyorsa neden olmasın.

LinkedIn Profile: http://www.linkedin.com/profile/view?id=84138498

Muhendisim.Org Owner
    Please feel free to contact...

Junior Member darkdream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

tercihler coktan yapildi ama ilerde tesadufi bu forumu bulacaklar icin yaziyorum,
    odtu'e gireceksen gir derim. diger universitere gore ders programi(inceleyen biri olarak soyluyorum) cok daha iyi ve analitik dusunmeye yonelik, diger universitelerin malzeme muhendisligi bolumlerinde olan bircok sacma sapan ders yok.
    diger taraftan turkiyede gercek anlamda malzeme muhendisligi bilinmiyor. kazanci iyi ama genelde calisma alani agir sanayidir. dokumhane, demircelik sektoru, isil islem. diger muhendislerinde calisma alanlari cok super degil. sahsen elektronik ve makine muhendisi tanıdıklarım var. direkt kendi alanlarında calısmalarına ragmen gercek anlamda muhendislik yapmıyorlar. buyuzden rahat olabilirsin.

genelde elektronik ve endustri muhendisleri ilgili firmalarda duzeni kontrol eden konumunda calısıyor. is yerleri temiz ama giyim kusam kuralları katı, cok esnek degiller. biraz memur hayati suruyorlar.

makine, insaat, kimya veya metalurji muhendislerinin ise is yerleri genelde gurultulu ve tozlu ama muhendislige daha yakınlar, is yerleri iyi olmsa da cogu tanıdıgım rahat. cok sıkı kuralları yok. ozellikle metalurji/malzeme muhendislerinin is bulma sorunu yok. kendi is yerini kurma yetkin var. ayrıca metalle ilgili her fabrikanın metalurji mezunu bulundurma zorunlulukları var.(yasaya gore) en dandik yerde bile, iyi calısmayla cabuk yukselip iyi bir konuma gelinebilir. sektor yavas yavas gelisse de genelde hammadde uretiyoruz. dedigim gibi daha cok duzeni yoneten olacaksın ama diger isleride yapıp karari veren kisi konumunda olacaksın. dunyada daha cok mikro, nano ve temiz ortamların muhendisi olan malzeme muhendisi turkiyede neyazikki agir sektorde is bulabiliyor ama yinede buluyor.(dedigim gibi makine veya kimya muhendisi olsanda konumun asagi yukarı aynı olacak.)

makine muhendisleriyle ortak bir alanları var ama bircok yerde makine muhendislerine tercih edilebiliyorlar, ozellikle demir-celik ve dokum sektorunde. ayrica odtuye girersen ve ozellikle kendini iyi yetistirirsen heryerde is bulursun, birtonda teklif alirsin, gelirinde iyi olur. bence universite ismi onemliki sakarya universitesinde okuyan biri olarak bunu soyluyorum.. belki kimya veya makine muhendisligini tercih edip, yuksek lisansini, malzeme bilimi muhendisligide yaparsan, daha iyi olur. tercih senin.

umarım yardımcı olmusumdur.

Konular
    258
    Bölümü
    Makine
    Tecrübe Puanı
    10

@darkdream

YOrumun için tşkler...

Muhendisim.Org Owner

Junior Member darkdream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

önemli değil , keşke daha çok ilgilenen olsa, birçok şey anlatabilirim. metalurji lisans bitti sayılır, yüksek lisansa başlayacam yakında hem metodlojileriyle hemde makine/kimya/metalurji üçgeninin teknik yanlarıyla, yakından ilgileniyorum.

Konular
    258
    Bölümü
    Makine
    Tecrübe Puanı
    10

İlgilenenlerin sayısını artırmak bizim elimizde aslında,

Yeni dönem başlıyor bakalım yeni şeyler yapmak lazım...

Muhendisim.Org Owner

mrv
    mrv çevrimdışı
    Junior Member mrv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Tecrübe Puanı
    0

ODTÜ Metalurji ve Malzeme Mühendisliği ile ilgili soruyu soran arkadaşımız çoktan okula başlamıştır bile, artık nereyi tercih ettiyse ama ben de ODTÜ MetE'deyim, bölüm olarak kesinlikle tavsiye ederim
    ODTÜ Malzeme Bilimleri Topluluğu<br />www.odtumbt.com<br /><br />ODTÜ Hy-Tech Racing<br />http://img247.imageshack.us/img247/3...echbluekq4.png<br /><br />_________________________________________________ <br />...I was not failed. I only know 10.000 ways that don&#39;t work..

Senior Member Emrah Bakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    41
    Tecrübe Puanı
    0

Ben de kendi bölümümü tavsiye ederim.makina müh!!! Çünkü çok kapsamlı bir bölüm.sizin bölümü de kapsıyor ...
    &quot;Sonunda kendin*den de sıkılır insan elbet...<br />Gün gelir, terk edebilir en sevdiklerini bile...<br />Bir tek yalnızlığımız, ömür boyu yalnız bırakmaz bizi...<br />O yüzden bence aşk. tek kişiliktir...&quot;

Member morfin03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Tecrübe Puanı
    0

COK TA KAPSASIN BAKALIM NOLCAK. BİZ(METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLİĞİ) MAKİNEDEN DAHA DEĞERLİYİZ EN AZINDAN SİZİN GİBİ HER ÜNİVERSİTEDE YOKUZ MUHA HA

Konular
    258
    Bölümü
    Makine
    Tecrübe Puanı
    10

Tartışmak gibi olmasın, herkes görüşlerini bildiriyor ama, @morfin03 Sizin bölüm bizim alt dalımız

Hop sen bilmiyorsun diyemezsiniz

Muhendisim.Org Owner

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin