9 sonuçtan 1 ile 9 arası
    Junior Member jacakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Tecrübe Puanı
    0

makine mühendisleri yardım

Ben 2. sınıf makina mühendisi öğrencisiyim.Bir yandanda dış ticaret okuyorum.Hemen konuya giriyorum.

bu sene 2. sınıfı bitiriyorum, ve stajlarımız başlayacak sorun şu ki, daha alanıma karar veremedim...bir alan seçmeliyim ve kendimi tamamiyen o konuda uzmanlaştırmalıyım,stajımı ona uygun yerlerde yapmalıyım.Alan konusuna bu kadar takmış olmamın bir sebebide ileride kendi iş yerimi açmak istemem.ailem iklimlendirme konusunda tecrübeli ve bulunduğumuz şehirde tanınmış bir beyaz eşya servisimiz var. Mezun oldugumda İşletmeyi sservislikten alıp üretime dönüştürmeyi planlıyordum.Ama türkiyede iklimlendirmenin yanısıra daha bir çok alanda üretime ihtiyacı oldugunu fark ettim. ve bunları görünce alan seçme konusunda tereddüte düştüm.... alan seçme konusunda tecrübeli mühendislere danışmaya ihtiyacım var, lütfen yardımcı olurmusunuz...

Member biberoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    6
    Tecrübe Puanı
    0

Ynt: makine mühendisleri yardım

ben sana su kadarını soleyım ikincı sınıfta olmanın heyecanı ıle gusel seyler dusunuyorsun hayallerını gerceklestırırsın ınsallah ama benden sana demesı bolumunde okurken sececegın teknık secmelı dersler yanı technical elective dersler senın ılerıde yapacagın ısı belırlemezler yanı bolumun ne olursa olsun ıstedıgın ısı yaparsın kımse bakmaz zaten turkıyede bı kac unı war bolumlere ayıran dıger unıversıtelerın hepsı genel muhendıs cıkarırlar...yanı bolumu yoktur. o sebebten sana kolay gelecek hosuna gıdecek derslerı sec kolaylıkla okulunu bıtır zaten okunması kolay olan bır bolum deıl ıyıce kendını zora sokma...Benden tavsıye ama hayat senın..
    http://www.zomoyun.com/

Konular
    1
    Tecrübe Puanı
    0

ben şöyle düşünmüştüm eğer ilerde iklimlendirmeyle uğraşıcaksam, termodinemik derslerine daha çok ağırlık verip , şeçmeli derslerimi o yönde alıp stajımıda soğutucu üretim tesislerinde yapmak, ama dökümcülük ilgimi çok çekti, hangisinin geleceği daha parlak ayırt edemiyorum.

Üye qqqq1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Tecrübe Puanı
    0

ARKADAŞIMIZ ÇOK HAKKLI

Konular
    6
    Tecrübe Puanı
    0

bak sen stajlarını ıstedıgın yerde yap onda haklısın o gelecegınde bıraz daha yon verır etkısı war.
    Fakat derslerının hıc bı etkısı yok emın olabılırsın ben sana garantı verıyorum...Sen hocası kolay olan yada senı yormayacak teknık secmelı dersler al..
    Mesela thermodynamıc aldım bende uzerıne bide HVAC(air conditioning-iklimlendirme) aldım. Su anda bu ıslerle ugrasan bı fırma ıle calısıorum emın ol bana ısımde hıc bı katkısı olmadı ayrıca sunu deyım sana sırkette Isı energy bolumunden mezun olan bı kısı war alayı mekanıkcı management teknık secmelı alan ınsanlar.. Yanı sen bunları kafana takarsan bolum sana sıkıntı werır..
    Emın ol hıc bı dersı hıc bı sahada kullanamazsın tam manası ıle hersey sende bıtıooo.

Konular
    1
    Tecrübe Puanı
    0

yardımlarınız için çok teşekkür ederim, son bir şey daha sormak istiyorum, imalat mı, enerjimi türkiyede daha cok piyasaya sahip...

Konular
    6
    Tecrübe Puanı
    0

energy işi daha cok ama sole bı durum war energy de calısırken uretkenlık sıfır oluo sadece satıs muhendıslıgı yapıyorsun yanı sen bıseyler uretmek ıstıyorsan yada 4 sene okudum bı ton bısey ogrendım sımdı onları kullanmak ıstıorum dıyorsan energy ıyı bır tercıh deıl ama masada oturup tertemız ısımı yaparım parasıda gusel olsun dıyorsan guzel tercıh belkıde yanılıorum ama benım tecrubelerımle bıldıgım bu kadar

Konular
    1
    Tecrübe Puanı
    0

yardnımlarınız için teşekkür ederim

Konular
    6
    Tecrübe Puanı
    0

onemlı deıl okul hayatında basarılar dılerım .

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin