2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    Junior Member 1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Tecrübe Puanı
    0

Seramik üzerine

Öncelikle merhaba,
    bi ödev ile ilgili sorum olacaktı.
    aşagıdaki resimlerde parlatma sonucu elde ettigim sırsız yer, duvar karosu gibi numuneler var bunlar elde edebildigim en iyileri, acaba metallerdeki gibi düzgün yüzeyleri bu malzemelerde neden elde edemiyoruz? yoksa ben mi parlatmada bi hata yapıyorum. parlatma olarak sırası ile 400,800,1200 zımpara ve alümina pasta kullanıldı. yardımlarınız için şimdiden sagolun...

[Misafirler Kayıt Olmadan Link Göremezler Lütfen Kayıt İçin Tıklayın ! ]

Junior Member KOSİF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

Ynt: Seramik üzerine

Şöyle bahsediyim sen karo incelemişsin karoların imalatları en basit olan ve çok az teknoloji gerektiren seramiklerdir ve türkiyede iyi durumdadır ancak geleneksel seramiklerin kolay üretilmeleri yapıda da bir çok eksikliği beraberinde getirir, geleneksel seramiklerde bir çok safsızlık, ergimemiş mineraller, yüksek miktarda üniform olmayan porozite gibi...

Ayrıca seramikler gevrek malzemeler olduğu için metaller gibi düz ve pürüzsüz bir yüzey elde etmen imkansız gibi bişey bunun tabi hangi üretim metoduyla üretildiğiyle de alakası var...

Ayrıca kullandığın mikroskopta yaptığın büyütmeyi mikroyapıların üzerine not et ve de karonun reçetesini yazarsan çok daha fazla yardımcı olabilirim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin