4 sonuçtan 1 ile 4 arası
    noi
    noi çevrimdışı
    Junior Member noi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Tecrübe Puanı
    0

CosmosWORKS programinin piyasadaki yeri

Merhaba arkadaslar,

Makina Muhendisligi 4.sinif ogrencisiyim. Bitirme odevim icin CosmosWORKS programi ile ugrasmaktayim. CosmosWORKS ile alakali 3-5 adet Turkce anlatimli vidyo ve ders notlari edindim. Goruyorum ki forumda da belli bir ilgi mevcut. Peki programin piyasadaki onemi nedir, yani su an calistigi firmada bu programi kullanip bundan faydalanan var mi? Ogrenildigi takdirde ne gibi kazanimlar olacak?

Turkiye'de daha dogrusu Istanbul'da bu programin egitimini veren sadece 2 yer var diye biliyorum. Hatta bunlardan bir tanesinde egitim de su an icin mevcut degildi. Benim anladigim kadariyla piyasada Cosmos bilen pek muhendis yok. Yoksa var mi?

Cevaplarinizi bekliyorum.

Junior Member ofcaliskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

Ynt: CosmosWORKS programinin piyasadaki yeri

Türkiye'de CosmosWorks kullanarak analiz yapan birçok firma var ama çoğu statik analiz için kullanıyor. Fea programlarının hepsinde temel ve mantık aynı ve bu programlar içinde en kolay kullanılanı CosmosWorks. Dolayısıyla en rahat öğrenileni de bu.

Eğitim hakkında ise İstanbul'da eğitim veren teknolojik yazılımlar var. Buradan eğitim hakkında bilgi alınabilir.

Junior Member epilson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

bende 4. sınıf öğrencisi ve çalışan biri olarak söyleyebilirim çok yardımcı oluyor imalata yönelik çalışacaksan. Cad olarak tasarladığın bir şeyin kısa sürede analizini yapıp hemen bir şeyler söylebilmek açısından mükemmel. ama detaylı bir analiz dersen tabiki ansys tarzı programlar daha profesyonel ama cosmos her zaman daha el altında ve kullanılabilir olucaktır

Junior Member hüseyin ay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4
    Tecrübe Puanı
    0

o zaman catia öğren yok yok ama kullanmasıda zor çok çok

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin