ATIKLARIN TAŞINMASI VE TESİSLERİN ATIK YÖNETİM PROBLEMLERİ
Atık yönetimi konusu üç farklı faktörü içerisinde barındırır. Bunlardan birinci faktör, sanayi tesisi, atık üreticisidir. Atık üreticisi olarak ortaya çıkmış bir kuruluş değildir. Asıl amacı hammaddeleri kullanarak mal üretmektir. Temel unsur üretim olmasına rağmen maalesef atıklarda ortaya çıkmaktadır. Bu atıkların da muhakkak yönetilmesi gerekmektedir.
Diğer bir faktör ise yasal denetim mekanizması olan Çevre Bakanlığımız ve ilgili taşra teşkilatımızdır. Bu ikisi arasında sanayicilere yardımcı olacak, atık yönetim hizmetini sağlayacak bir kuruluşun olması gerekir. Zaten sanayicilerin ortak sorunlarından birisi de gere kazanım ve atıkların yok edildiği tesislerin olmamasıdır. Bu önemli bir altyapı eksikliğidir. Sanayiciler tesislerinde ortaya çıkan atığı arka bahçelerinde oluşan bir yığıntı olarak görmek istememektedirler. Artık üreticiler bu atıklar nereden çıkıyor, nasıl bir karakterde, biz bunu nasıl azaltırızın hesabını yapmaya başlamışlardır. Çözüm olarak da atık yönetim çalışmalarını görmeye başladılar. Atık yönetim çalışmaları için ilk olarak yap...

devamı ;

File: ATIKLARIN TAŞINMASI VE TESİSLERİN ATIK YÖNETİM PROBLEMLERİ.zip
DownloadLink: [Misafirler Kayıt Olmadan Link Göremezler Lütfen Kayıt İçin Tıklayın ! ]