9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: topsolid

Junior Member ersan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Tecrübe Puanı
    0

topsolid

topsolidin diğer cadcam programlarına göre ne gibi avantaj ve dezavantajları vardır

Junior Member Ogün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

Ynt: topsolid

Sadece solid works ' ün birazdaha gelişmişi oladuğunu duydum.Piyasada da kullanılıyor.

Junior Member powermill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

eskiden topsolıd vardı şimdi basımıza auton çıkardılar saçma sapan programlar ben powermill kullanıyorum dünyada yüzey üzerine çalısan tek program selalarr

Junior Member bll_kr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar autonu gormeden konusmus bır arkadasım auton cok saglam ve cok kolay bır programdır kesınlıkle dalma yapomazz ve prosedurlerı cok guzel bır programdır... ben bır cok program kullanmaktayım ama yıgıdın hakkını vermek lazım olduguna ınanıyorum...
    bıraz arastırısanız ne kadar ıyı bır program oldugunu goruceksınızz...

Senior Member mcmeric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    17
    Tecrübe Puanı
    0

ilk defa duyuyorum topsolid

Junior Member stronger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

topsolid dışarıdan export edilmiş dataları sanki kendi içerisinde çizilmiş gibi ölçülendirebilen ve üzerinde oynama yapabilen, aynı zamanda sketch değilde plane mantıgıyla çalışan ve tamamen parametrik ve diğer programlardan çok fazla esnekliğe sahip missler software nin yaptıgı bir yazılım. başlıca cad cam mold progres olmazk üzere imalat sektöründe kullanılabilecek tüm modülleri kapsar.64 bit pc ve yazılım ile harika performanslar elde edilebilir. Türkiyedeki en büyük referanslarından birisi takımsaş A.Ş. dir. Çok eksenli cam işlemelerinde çok başarılı olmasıyla ünlüdür.

Junior Member pride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar selam top solıd ı 2 senedır kullanıyorum, kalıpçılığıga yatkın diye almışlar ancak ben bunun kadar kötü bir program görmedim. lisanslı ve yasal program kullanmamıza ragmen olusan problemlerde aldıgınız firmada dahil olmak üzere çözüm için muhatap bulamıyorsunuz. bir problem oldugunda size hemen ilk sorulan soru ise patchleri yükledinizmi oluyor. ancak bu pacth ler ne işe yarıyor hala anlamış değilim her updatede programı daha da kötüleşiyor. kalıpçılığa uygun diye de bir laf dolaşıyor ki sormayın gitsin. bizde kalıp işiyle uğraşıyoruz ve yüzeylerimizde cogu zaman desenler bulunmakta ve bu desenlerı olustururken çelik gibi sinir bile yetmeyebiliyor. ya takılıp kalıyor ki bilgisayarınız ne kadar özellikli olusa olsun. yada işin içinden cıkamayıp herşeyi kapatıp monitöre bakakalabilirsiniz tabiki yaptıgınız onca işin boşa gittiğini anlamak bile dakikalarınızı alabilir, insanı bi noktadan sonra o hale sokabilen bir program. gelelim cam kısmına bunda ise iş bitene kadar sizi diken üzerinde tutmayı başarabilen yegane programdır diyebilirim, şöyleki yaptıgınız animasyonlarda analizlerde her sey normal gözükürken iş bitiminde pahalı parcanızın üzerinde küçük küçük delikler görürseniz yada cam gibi bir yüzey bulmak istediğiniz metalinizin üzerinde nerden geldiğini anlamadıgınız desenler bulursanız gene şaşırmayın buda programın cilveleri artık cilveden hoşlanırsınız hoşlanmazsınız size kalmış)) ayrıca cam de her takımı direk alıp kullandıgnızda cıkan sonuca katlanırsınız cunku cıkan sonuc sayet takım kırılmadan kalabildiyse tabi sizin istediğini işle yakından uzaktan ilgisi de olmayabilir bu cilveyede katlanın derim ben. beni yeni arayışlara iten yeni bir iş buldugumda da arkama bakıp hatırlamak istemediğim yegane programda diyebilirim...

Junior Member xenitly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

lisanslı topsolid cam kullanıyorum işlerimiz 4 eksen divizörlü.4 eksende kaba işlemede gayet güzel takım yolu atabiliyor.mesala bir çok program kaba işlerken finish mantığına göre işler ama topsolid talaş yoğunluğuna göre kaba işleme yapar.
    Catia da talaş yüküne göre ilerlemeyi yavaşlatamazsın ama topsolid de yapabilir sin.(catia da sadece köşelerde)bence hiç bir program genel olarak diğerinden iyi değildir.hepsinin üstünlüğü farklıdır.

Junior Member Powerthink - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

Talaş yüküne göre ilerleme optimizasyonu yapan birde Featurecam var.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin