Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Junior Member bozerman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4
    Tecrübe Puanı
    0

Yurtdışında eğitim

Arkadaşlar merhaba,

Yurtdışında eğitim almak isteyen arkadaşlar için hangi sınavlara girmek gerekli, ortalamanız ne olmalı vb soruları yanıtlayabilirim.

İlgilenen arkadaşlar burdan soru yöneltebilirler

Junior Member asafa93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

Ynt: Yurtdışında eğitim

Merhaba ben 2 yıllık üniversite bitirdim makine bölümü dil öğrenmek istiyorum ve yurt dışında 4 yıllığa tamamlamak almanya cazip geliyo ama bir fikrim yok böyle birşey olduğunu biliyorum ama yeterli bilgiye sahip değilim nor ortalaması ne olmalı orta derece dil olması gerekiyomu sınava girmek gerekiyomu aklımdaki soru bunlar yardımcı olursanız sevinirim

Member blueflame08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    8
    Tecrübe Puanı
    0

benim bildiğim kadarı ile genlede en az 3 ortalama istiyorlar

Junior Member bozerman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4
    Tecrübe Puanı
    0

Selamlar,

Öncelikle avrupa da okumak için malunumuz ingilizce şart. Bu nedenle TOEFL ve ELTS sınavlarından başvurmak istediğiniz okulun istediği notu almanız şart. ( bu konu ile ilgili webden araştırma yapabilirsiniz :--.) Avrupada okullar öğrenci seçerken not ortalamasına çok önem verirler, orta dereceli bir okulda 4 /2 not ortalaması ile bile girebilirken iyi bir okula kabul görmeyebilirsiniz. Orta dereceli okullarda iyi not ortalamasına sahip arkadaşlar burs dahi alabiliyor ama 100 % burs avrupada çok zor, tabi not ortalamanız ve yabancı dil seviyeniz mükemmel, tr deki universiteniz boğaziçi itü olmadıkça (l). Arkadaşlar, internette okulların sayfalarını ziyaret edin, mutlaka başvuru için ne istediklerini bulacaksınız. Unutmadan mezun olmadan veya olduktan sonra hocalarınızdan kapalı zarfta referans mektubu alın, başvurularınıza ekleyin, unutmayın ki sizde öğretim görevlisi olsanız meslektaşınızdan öğrenci ile ilgili referans almak istersiniz. Bu arada referanslar , iyi de olabilir kötü de

Baran

Junior Member seyna_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

avrupada stajla ilgili kapsamlı bilgi veren bi site biliyormusunuz?

Member blueflame08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    8
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar eğer ortalamanız yüksekse size " summer undergraduate student programs" reseach underdergraduate" "undergraduate student programs" bunları google da arayın üniversiteler bakın size uyan bir yer bulabilirisniz.Hem çalışıp hemde araştırma yapabilirsiniz..

Junior Member cihantuncel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

Bulgaristan'da başkent Sofya'da Sofya Teknik Üniversitesi'nde Endüstri Mühendisliği okumaktayım. Lise ortalaması yeten öğrenciler mat, fizik, ingilizce sınavlarının verildiği hazırlık kurs eğitimini tamamladıktan sonra yabancı öğrenci kontenjanından devlet üniversitesine yabancı özel statülü öğrenci olarak giriş yapabiliyor.

Junior Member idealist mühendis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı blueflame08 Nickli Üyeden Alıntı
    arkadaşlar eğer ortalamanız yüksekse size " summer undergraduate student programs" reseach underdergraduate" "undergraduate student programs" bunları google da arayın üniversiteler bakın size uyan bir yer bulabilirisniz.Hem çalışıp hemde araştırma yapabilirsiniz..
    Ortalalmam 3.24 şuan ve bu yıl bitiyo okulum . Buralara giderken ki maddi durum da çok önemli masraflarımızı kendimiz karşılayacaz di mi herhangi bi burs sözkonusu değil ?

Pss
    Pss çevrimdışı
    Junior Member Pss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar bana da Avusturya'da eğitim için sorularınız varsa sorabilirsiniz..

Junior Member yasmin3690 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

ortalamam 3.63 burslu olmazsa gidemeyeceğim kesin nereleri olabilir bilginiz var mı bu arada bölüm endüstri mühendisliği okul da odtü falan değil olsa zaten 3.63 olmazdı :

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin