3 sonuçtan 1 ile 3 arası
    Junior Member esracik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Tecrübe Puanı
    0

ITÜi VS. BOGAZICI Bilgisayar Müh., ALMANYA DA OKUYORUM, ERASMUS - TR? HANGI ÜNI?

Selam arkadaslar Almanya'dan yaziyorum ben , Bilgisayar Mühendisligi 3.Sinif ögrencisiyim, Erasmus ile bir dönem yurt disinda okumam gerek.
    Ben de Türkiye'de okumak istiyorum. Istedigim üniversite de okuyabilirim, yani Odtü de olur Bogazici de, Itü de..

Ben Bogazici ni düsünüyorum, Ankara da yapacak olursam tabii Odtü de yaparim, ama Istanbul da yapmak istiyorum.
    Mühendislikte Odtü veya Itü Bogazicinden daha iyi olabilir, ama Bogazici de cok iyi bir üni. yani Türkiye'nin en iyi üniversitesi..Ama bölümüne göre degisiyor tabii, yani dedigim gibi mühendislik alaninda teknik üniversiteler daha iyidir mutlaka. .

Yani hangi bölüm olursa olsun, Bogazici sonucta en iyi üni, bu yüzden orda okumayi düsünüyorum. Bu arada ben bi sene sonra Türkiye'ye dönecegim, orda calisacagim yani, bu yüzden zaten Erasmusu TR de yapmak istiyorum..

Türkiye de isverenler neye bakiyorlar, yani en iyi üni den mezun olup olmadigina mi bakiyorlar, yoksa bu okadar da önemli degilmi? Hani bide Türkiyenin en iyi üni sinde okumak varken, baska bir yerde okumak istemiyorum, sonucta Türkiye de milyonlarca ögrenci bu üniversitelere girmek icin okadar ugrasiyorlar, ben böyle bir firsati kacirmak istemem dogrusu...
    Acaba Bogazici dururken ITÜ de okusam benim icin bir eksi mi olur???

Cok kararsizim, bu ayin sonuna kadar okuluma bildirmem gerekiyor.. Aranizda bogazici, itü veya odtü de bilgisayar müh. okuyan vardir mutlaka...
    LÜTFEN YARDIMCI OLUNNNN...................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Junior Member kazimkizilby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Tecrübe Puanı
    0

Ynt: ITÜi VS. BOGAZICI Bilgisayar Müh., ALMANYA DA OKUYORUM, ERASMUS - TR? HANGI ÜNI?

tabi ki itü,

hele ki bilgisayar mühendisliği..

sen mühendis olacaksan itü, yok manzara şöyle artislik yaparım diyorsan boğaz içi.

boğaziçinden mühendis çıktığı nerde görülmüş..

iş açısındanda çıktığın üniversite veya not ortalamanın hiç bi önemi yok.iş veren kabiliyetlerine bakar(mühendislik için) o zaman itü diyorum bi kez daha.

mezun biri

Üye sozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    11
    Tecrübe Puanı
    0

Ynt: ITÜi VS. BOGAZICI Bilgisayar Müh., ALMANYA DA OKUYORUM, ERASMUS - TR? HANGI ÜNI?

Selam,
    Bence siz kararınızı vermişsiniz. Sanırım Boğaziçi'yi tercih edeceksiniz.
    Bence Boğaziçi Üniversitesi, yapısı ve tarzıyla Türkiye kültürüne yabancı bir okul. Genelde bu okuldan mezun olanlar sanırım sudan çıkmış balığa dönerler. Çünkü öğrenciyken kendilerini avrupada zannederek okurlar, mezun olduklarında ise bir bakarlar ki burası Türkiye...

Toplum içinde yer edinebilmeleri bile bir süreç ister...
    Ancak sizin durumunuz farklı, sonuçta bir sene kalacaksınız ve yine Almanya'ya döneceksiniz. Sizin için belki de en kolay uyum sağlayabileceğiniz okul olabilir. Sonuçta zaten Avrupa'dasınız.

İtü biraz daha Türkiye şartlarına göre bir tarza sahip...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin