5 sonuçtan 1 ile 5 arası
    Junior Member madam curie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    15
    Tecrübe Puanı
    0

Polisin Doğmamış Çocuğu Öldürmesi !!! (Cevaben )...

Bastırılmaya ve susturulmaya alışkın zihniyetlerin bu haberin sadece ve sadece hamile kızın orada ne işi var kısmına yoğunlaşmaları aslında hiçbir hakları olmadığı halde yazılmış olan başlığı kınamaya kalkışmaları ne kadar komik trajiğinden. Eyleme hamile giden ve uğradığı saldırı sonucu bebeğini kaybeden kadına "ne biçim anne"diye bilinçsizce yazılanları okudukça şaşıp kalıyorum doğrusu ..

Savaşta kadınların kahramanlık hikayelerini anlatmak on puan, polis , haklarını savunmaya giden hamile kadını tekmeleyince "o da orada olmasaydı".Ne de güzel bir kaçış ...
    O genç kız senin savunmadığın haklarını, senin gösteremediğin cesareti göstererek çocuğunun da böyle bastırılmış ,sindirilmiş, kısırlaşmış düzende yetişmemesi için meydana çıkmıştır.. Kaldı ki burada doğmamış bir bebekten bahsediyoruz, ama kadının dövülmesi normal,hamile hamile orada olup dayak yemesi mi asıl sorun?
    Hamile veya değil, engelli veya değil, çocuk veya değil, yaşlı veya değil hangi yaştan hangi ırktan hangi cinsiyetten veya yönelimden olursa olsun insanlar istediği yerde ve istediği şekilde kendilerini ifade etme özgürlüğüne sahip . Sırf hamile olduğu için karnındaki bebeği düşünmekle yükümlü kılamazsınız kadını. Kadının bireyselliği ve ne hakkında ne düşünmesi gerektiği gibi bir absürtlük de çıkaramazsınız. O kadını veya bu kadını yeremezsiniz . Ey hamile, ey çocuk, ey yaşlı, ey kadın vee sen ey insan!!! eyleme bunlara rağmen gitmemelisin gibi; sistemin getirdiği yasakları protesto etmek ve onlara karşı mücadele etmek isteyen bireye yasak - toplumsal baskı - sen de yapmayaydın gibi nedenselleştirme getiremezsin.. İstersem karnım burnumda 9 aylık hamile iken katılırım eyleme, istersem yeni doğmuş 2 aylık bebeğimle katılırım. Katıldığı bir eyleme 2 aylık bebeği ile katılan annenin ve bebeğinin yediği gazdan ne o anne sorumlu ne de bebek; tek sorumlu o davranışta bulunan faşizan zihniyetler ve o emri veren mülki amirlerdir.. hamile bir kızın orada ne isi var? diyerek polise hak verenlerin tutumu polisten çok çok çok daha vahimdir. Davası uğruna bebeği öldürülen, yaşama hakkı elinden alınanlar; bu kıyımlar hiç unutulmayacak .. Bizler için görevlerini yapan polisler, evet 1 Mayıslarda işçi babalarımızı,annelerimizi ,kardeşlerimizi coplayan TÜRK polisiydi.. evet bizler için görevlerini yapan TÜRK polisi holiganlar etrafı yerle bir ederken aralarına bile giremeyenlerdi, size göre onlarda haklı tabii çünkü onlar Bakanların başını eleştirmediği için coplanmayı hak etmiyorlardı değil mi ?? Hımm birde şu var kalmış ki “ Türk polisi ben hamileyim diyen bir bayanı copla dövmezmiş “ efendiler bu ülkede karakollarda kaç genç kıza tecavüz edildi?? kaç insan, yüzü tanınmaz halden cıktı o karakollardan?? kaç tane genç kız gördüğü işkence yüzünden çocuk yapamaz hale geldi bunlar unutuldu mu?? Bu durumu devam ettiren faşizan anlayış ki şuanda da mevcut elbet bir gün kendi vicdansızlığı ve acımasızlığı karşında yok olacaktır ..
    Her insan, herkes karşısında, her şeyden sorumludur!! Bunu o gören gözler tekrar tekrar okumalı okumak da yetmez anlamalıda !!“Polis bebeği öldürse bile demişsiniz”, sizin yaptığınız faşizmi savunmak adına takla üzerine takla atmaktır başka bir şey değil.
    Kınamaya gelince düşünmekten daha kolay bir yol tabii , eee yorulmayın o zaman kınayı verin , bakıp da görmeyen gözlerin kanıtı ..
    Sistem böyle o zaman ona göre davranmalısıncı mantık olamaz!!
    Aydın!! kalmanız dileğiylee...

Senior Member daredewil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    34
    Tecrübe Puanı
    0

Ynt: Polisin Doğmamış Çocuğu Öldürmesi !!! (Cevaben )...

1.si sen burda yorum yaparken bana şunu diyemezsin bunu diyemezsin gibi emir cümleleri sarfedemezsin.Bu kadar şeyi bilmen iyi ama ilk olarak haddini bil.Yorumuna saygım sonsuz ama kişiyi baz alan açıklamalarında dur derim sana.Biz faşist de değiliz.Sen bana hakeret bazında faşistsin diyemezsin.Ya ne biçim laflar bunlar.Bu konularla alakası hiç olmayan bi sitede.Kişisel olarak faşist demişsiniz eğer bi anne çocuğunu bu denli düşünüyosa ve o haliyle kalkıp YASAL OLMAYAN bişeyi yapıyosa ve siz buna sesini duyurmak diyaorsanız ki ben YASAL OLMAYAN YOLLARDAN HAKKINI ARAMA DİYORUM öyle de zaten bunun neresinde faşistlik?Yorumları nasıl olkuduysanız artık ben polisin yaptığı doğru demedim.Kadının yaptığı daha yanlış dedim.Hem kim kimin hakkını savunuyo da o genç kadın senin hakkını savundu diyorsun?O daha kendi hakkını savunacak durumda değil böyle basit ne olduğu belirsiz eylemlerde kendini yırtıyo..Benim hakkımı savunuyomuş..Ohhh ne güzel.Nerde kaldı bu adalet nerde hak hukuk?Yasallık bunun neresinde.Bakın yazınızda sürekli polisleri die başlayan cümleler bütün polisleri die genellemek yanlışın ötesinde..O halde herkes alsın eline bi pankart çıksın sokağa..Neden?Şey bu ülkede hakkını arayamayan vatandaşlar var da onların hakkını savunuyoruz.Bu nasıl bi zihniyettir yaa??Hala daha ben 9.aylık hamile olsam dahi giderdim diyorsunuz.Bunu herkesin yaptığını düşünsenize bi.Elin teröristi de yapıyo bunları kaç polis şehit düştü.Bu tip aptalca eylemlerde de kaç polis şehit düşüyo.Senin için senin için senin için..Yazık yaa nankörlük bu yazdıkların.Karakolların durumu bu kadar vahim de ben neden sağlamım sana neden bişey olmuyo?Senin yüzün neden tanınır halde?Bu kadarını düşünememende beni şaşırtıyor doğrusu...Her insan, herkes karşısında, her şeyden sorumludur demişsin bu insan Türk adaletine olan sorumluluğunu ne de güzel yerine getiriyor!Savaştaki analarıma tek kelime edemezsin onlar ülkeleri için savaştılar.Bu eylem diğer bi adıyla GÖSTERİ sadece show amaçlıydı ve faturası kesilmesi gereken kişi oradaki anne.Türk polisi ya da amirleri değil!!Aslında söylenmesi gereken çok şey varda kendini aydın sanan ancak kendi karanlığında boğulan insanlara bunu anlatmak zor!Bilmediğiniz çok şey var gibi madam curie.O neden LAF BİLİYORSAN KONUŞ ADAM SANSINLAR BİLMİYORSAN SUS OTUR BİŞEY SANSINLAR.
    tüM y0llaRı yüRüdüM ßen ßaNa göRe değ!l kaLdırıM içiMde ya$ayaN ölü ç0cukLaRı küRtajLa aLdıRıN !!..

Junior Member madam curie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    15
    Tecrübe Puanı
    0

Eleştiri yaparken neden kendiniz buna uymamışsınız? ,anlıyorum sinirlenmişsiniz sakin olun tabii,sinirlenicek birşey yok , "ne biçim laflar "bunlar demişsiniz ama yazdığınız yazıda da oldukça argo kelimeler yazmışsınız .. tuhaf tuhaf .. buda sizi ilgilendirir aslında bir nevi yansımadır sonuçta buda .İnsanların çoğu gözleri açık olunca gördüğünü sanıyor ama böyle yanılgılara düşebilir herkes tabii gayet anlaşılır..
    Son olarak ne siz laf biliyorsunuz ne de susuyorsunuz ,eğer bilgece konuşmalar arıyorsanız ilk olarak akıllıca fikirler söylerek buna başlayabilirsiniz..
    Tekrar tekrar aydın!! kalmanızı diliyorum ...

Senior Member daredewil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    34
    Tecrübe Puanı
    0

Hakaret bazında laflar etmişsiniz.Ör; Size aptal diyorum gelinde sinirlenmeyin Yazdığım yazıda argo bi kelime göremedim.Emin olun açık olan her göz görür.Herkes herşeyi görüyor.Ama siz oldukça bencilsiniz ki Gören gözlerin düşünceleri sizinle aynı olmayınca göremiyo diyorsunuz.Şuna da emin olun Sizin yansıttığınız şeyler daha vahim durumda.Zaten yazıylada alakası olmayan şeyler yazmışsınız.Verecek cevabınız yok ama hala konuşuyorsunuz.Diğer konu kilitlendiği halde hala Buna cevaben diye farklı bi konu açıyorsunuz.Biri size SUS diyor konuyu kilitleyerek ama siz anlamıyorsunuz.Ben lafta biliyom ne dediğimi de..Ama son lafımı ti ye almış olacaksınız ki bu sefer daha az konuşmuşsunuz.Zamanla bişey sanacaklar..

Aslına bakarsak kelimelerin kuvvetini bilmeyen insanlarla esaslı bir konuyu konuşmak mümkün değildir.
    tüM y0llaRı yüRüdüM ßen ßaNa göRe değ!l kaLdırıM içiMde ya$ayaN ölü ç0cukLaRı küRtajLa aLdıRıN !!..

Administratör Ahmet EFE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    258
    Bölümü
    Makine
    Tecrübe Puanı
    10

Arkadaşlar,

Herkes düşüncelerini özgürce belirtebilir. Forumların mantığı budur zaten.

Fakat siz görüş bildirmek yerine atışmaya, birbirinize hakaret düzeyine varan kelimeler,cümleler kullanıyor olmanız ve bunun devam edeceğini düşünmem nedeni ile konuyu kilitlemiştim.

Benim kimseye SUS deme yetkim yok, forum kurallarını okumanızı rica ediyorum.

Konu tekrar killitlenmiştir.

Özel mesaj yolu ile tarafımla iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımla,

Ahmet EFE

LinkedIn Profile: http://www.linkedin.com/profile/view?id=84138498

Muhendisim.Org Owner
    Please feel free to contact...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin