Herkese merhaba ,

Ben ÖSS sınav stresine ve meslekler arasında kalmış bir adet Sertuğ (Talebe) =)
Sitenizi buldum araştırma yaparken misafir olarak mühendisliklere baktım gerçekten paylaşımı bol bir forum sitesi olmuş ..

İnanıyorum ki burdaki bir çok üye ve bilgiler bana çok yardımcı olucak... Bunun için şimdiden teşşekkürler.

Forumda soru bölümü aradım ama bulamadım hemen buraya yaziyim eğer yanlış bir yerde bahsettiysem şimdiden özür dilerim..

Ben mekatronik makina ve elektrik elektronik müh.likleri arasında kalımış durumdayım neyi seçeceğime birtürlü karar veremiyorum
özellikler gönlüm mekatroniği çok istiyor ancak puanı çok yüksek ,Türkiyede 1992 den beri olan bir meslek dalı ( yanlış biliyorsam affola) Burada okumak ne kadar doğru olur
ve yurtdışında mekatronik müh. okumakda biraz tuzlu

Yurtdışında okuma ihtimalim de var şu şekilde Sadece viyanada okuyabilirim yada bulgaristan ama viyana teknik üniversitesi daha ün yapmış ve kaliteli bir üniversite,
tek bir eksikliği mekatronik mühendisliği yok orda makine mühendisliği var eğitimde almanca olmasından dolayı makina müh. okumak daha mantıklı bir seçim olucağını düşünüdüm.

Elektrik elektronik müh.nide genel olarak biliyorum ancak iş bulma olanağı nasıl ne gibi imkanları var bilmiyorum

kendimi ifade etmeye çalıştım azda olsa asıl sorum şu sorumu sormadan önce kafamdaki düşünceleri yazıyım dedim ki daha kolay anlatabiliyim kendimi umarım yardımcı olabilirsiniz

Meslek seçimin de istemeden de olsa maddi koşullara bakmak gerekiyor bu 3 meslek de benim severek isteyerek yapacağim meslekler .. bana karar vermemde yardımcı olacak bilgiler verme zahmettinde bulunursanız minnettar kalırım

Şimdiden teşekkür ederim..