4 sonuçtan 1 ile 4 arası
    Junior Member lwwnt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Tecrübe Puanı
    0

Abiler yardım eder misiniz meslek lisesi 3. sınıf öğrencisiyim.

Merhaba Abilerim Ben denizcilik meslek lisesi makina bölümü 3. sınıf öğrencisiyim ve çok acil bi yardıma ihtiyacım var.
    Yeni fakültelerle teknoloji fakültesi altında makina mühendisliği bölümü okuyabiliyoruz. Bende denizcilikten vazgeçmek üzereyim ailemle sürekli kaavga ediyoruz..
    Makina mühendisliğini biraz araştırdım her sitede herkes çok kötü iş bulmaz zor ve maaş konusunda kariyerinin zirversinde 2.5 binden fazla alamassın falan diyor. Acaaba bunların hepsi doğru mu? Bu kadar kötü ve az maaş alan bi meslek mi makina mühendisliği

Lütfen es geçmeyin çok acil yardıma ihtiyacım var 1 cümle olsa bile bişeyler yazarsanız çok ama çok sevinirim kafam çok karışık ona göre dersaneye başlıycam Şimdiden teşekkür ederim herkese.

(konuyu yanlış yere açtım sanırım biliyorum ama genel konularada en son 18 ocakta bakılmış )

Senior Member lamekan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    150
    Tecrübe Puanı
    0

Ynt: Abiler yardım eder misiniz meslek lisesi 3. sınıf öğrencisiyim.

Şu an öğretmenlik hariç hiç bir mesleğin garantisi yok.Olaya sadece para açısından bakmaman lazım ama devlete ilk yerleştiğin anda bile 2000 lira maaş alırsın.Bence kimseyi dinleme eğer seviyorsan devam et.Mühendislikte okulu bitirip bırakırsan hiç birşey yapamazsın sürekli kendini yenilemen lazım.Mücadele ruhu yani Ben makine mühendisiyim çalışıyorum devlette işimden de memnunum.Aynı zamanda kurslara katılıyorum,dilimi geliştirmeye çalışıyorum vs.önemli olan istemek gerisi gelir.

Junior Member erdo55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Tecrübe Puanı
    0

Mühendisliğin az para kazandırdığını gerçekten düşünenler varsa onlar öğretmen görünümlü çakma mühendislerdir...İyi bir Mühendis bir süre sonra gerçekten iyi paralar kazanabiliyor.evet gerçekten çok zor bir meslek ama bir o kadar da heycanlı bir meslektir...Başarılar kardeşim

Administratör Ahmet EFE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    258
    Bölümü
    Makine
    Tecrübe Puanı
    10

Mühendisin maaşı, bilgi donanımı, kendini geliştirmesi, aktifliği, girişkenliği vs. ile doğru orantılıdır.

Yani herşey mühendisin kendisinde bitiyor.

LinkedIn Profile: http://www.linkedin.com/profile/view?id=84138498

Muhendisim.Org Owner
    Please feel free to contact...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin