2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    Junior Member cooldici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Tecrübe Puanı
    0

Solidworks sketch lerde defined problemi, yardım lütfen

arkadaşlar solidworks de örneğin bir dikdörtgen cizdiğimde 2 kenarı defined yani siyah renkte olmuyor. 4 kenarı da mavi oluyor,,

bende [Misafirler Kayıt Olmadan Link Göremezler Lütfen Kayıt İçin Tıklayın ! ] ,,böyle oluyo... mesela başka bişey ciziyorum o zamanda böyle oluyo [Misafirler Kayıt Olmadan Link Göremezler Lütfen Kayıt İçin Tıklayın ! ] .

mesela eğitim cd sinden izliyorum adam cizdiğinde,, daha rectangle ı 2 kenar direkt siyah oluyo ve mesela kenarların yanında - gibi işaretler de var paralel, dik olduğunu belirtmek için vs. [Misafirler Kayıt Olmadan Link Göremezler Lütfen Kayıt İçin Tıklayın ! ] bunun gibi yani.

bende eskiden böyle bi sorun yoktu ama sanırım ayarlarından birini değiştirdim böyle oldu. fully defined yapamyorm hiçbişeyi. eğitimde de ilerleyemiyorum haliyle

Üye crackerteam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    BURSA
    Konular
    0
    Bölümü
    Makine
    Tecrübe Puanı
    0

Ynt: Solidworks sketch lerde defined problemi, yardım lütfen

system options -sketch-use fully defined sketch ayarının aktif olup olmadığını kontrol edebilrsin ki çizimlerinde kolaylık sağlar ;renk oalyı bu kadar önemseme;önemli olan sketch in geometrik şekillere uygun çizmen ve smart dimensionla ölçülendirmen;işaretler senin çizgini tanımlamak için en güzel yoldur;onlara atanan sınırlamalar(relation) ve konumlarını belli eder.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin