5 sonuçtan 1 ile 5 arası
    Junior Member bdokertur666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Tecrübe Puanı
    0

PROJE YARDIM!!!

Herkese merhabalar,

Ben Endüstriyel Tasarım öğrencisiyim ve dönem sonu projemi hazırlamaktayım. Yalnız biraz sizlerin teknik yardımına ihtiyaç duydum.
    Projemin konusu doğal afetler için tasarlanıcak ekipmanlar veya vasıtalardır. Ben sel baskınlarında sele kapılan kişileri kurtarma amaçlı bir hovercraft sistemli araç tasarımını seçmiş bulunmaktayım. Araç yaklaşık 6.5 metreye 3 metredir. Aşağıdaki linkteki resimlerde görmüş olucağınız gibi aracın 2 tarafındanda ağlı şişme paneller inebilmektedir. Bu sel akıntısına kapılan kazazedeleri sudan çıkarmayı kolaylaştırma amaçlı olraktan iki uç tarafından da iplerle çekilerek kazazede aracın içine rahatlıkla alınabilmektedir. Yalnız ben bu plaforma bağlı olan iplerin nasıl çekilebileneceği konusunda biraz takıldım..
    Ben resimde görünen makaraların bağlı olduğu yerlerde birer motor kullanıp, çekmeyi ön görmekteydim ama bir insanı taşayabilecek bir motor ne kadar büyüktür bunu tam bilemiyorum.. Bir başka kafamı kurcalayan olayda her iki tarafta tek bir motor kullanıp bu platformları çekmekte olan iki ipi birden tek seferde çekebilmem mümkün olabilirmi yani 4 tane motor kullanıcağıma 2 motorlu bir makaralar sistemi kullanabilirmiyim. Bu tabi benim sadece bir fikrim diğer bir başka konsept fikrim ise acaba aracın tente bölümünün hemen altına pistonlu bir sistemle bu aynı işi görebilmek mümkünmüdür bilmek isterim.. Proje resimlerine burdan ulaşabilirsiniz.. [Misafirler Kayıt Olmadan Link Göremezler Lütfen Kayıt İçin Tıklayın ! ]
    Sizlerin kafasını böyle birşey için yorduğum için kusura bakmayın umarım fazla sıkmamışımdır.. :P

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

Member biberoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    6
    Tecrübe Puanı
    0

Ynt: PROJE YARDIM!!!

walla projene baktım okudum olayı da ama bana garıp gelen olay kazazede o ag olan yere kendı mı tutunacak suyun ıcınden eger ole ıse zaten motora gerek yok o saatten sonra kendı de cıkar gerı kalanını olmadı orada bı kısı bulunur o yardımcı olur. yok ılla gerı kalanını ben motorla cekecem dıorsan tek motorla ıkı tarafın ısını halledebılırsın fakat benım gordugum kadar ıle asagı kısmından baglı oldugu yerı yukarıdakı makara tarafından cekmeye calısırsan ıcerı balık doker gıbı atar adamı bence makara sıstemını farklı bı duzenekte yap motor işi kolay.. işine karısmıs gıbı olmayım sadece bı tavsıye
    http://www.zomoyun.com/

Konular
    6
    Tecrübe Puanı
    0

eger ben bu sıstem uzerınden yapacagım dıorsanda..... 1motor 2 adet shaft disli mekanızması yada 1motor 1adet shaft sarım yonlerı deıstırılerek ınıp kalkma haraketını rahatlıkla halledebılırsın..

Konular
    6
    Tecrübe Puanı
    0

Kolay Gelsin.....

Junior Member KIZILSKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba ben kımya muhendıslıgı ogrencısıyım. hazırlamam gereken bır odev var fakat petrolun vıskozıtesı, ısı kapasıtesı, ısı tasınım katsayısı, yogunlugu. ve bunların hepsı asfalt ıcınde gecerlı. bu degerlerı bulamıyoruz. bu konuda bılgısı olan bırı yardımcı olursa sevınırım. tesekkurler

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin