Sonuçlar: malzeme metalurji mühendisliğine geçmeyi düşünüyorum bana yardımcı olur musunuz.

Katılımcı sayısı
4. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • yardım

2 50.00%
  • fikir

2 50.00%
Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Junior Member gurbetçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Tecrübe Puanı
    0

malzeme metalurji mühendisliğine geçmeyi düşünüyorum bana yardımcı olur musunuz.

merhaba ben kocaeli de jeoloji mühendisliği okuyorum birinci sınıf bitti bizim ünüversitede bi avantaj var ilk sınıf sonunda iyi bi ortalama getirdiğiniz zaman başka bölümlere de geçiş yapllabiliniyor bende bu hakkı kazandım ve metalurjye geçmeyi düşünüyorum sizin bu konu hakkındaki fikirlriniz ne olur yardımcı olursanız çok sevinirim

Junior Member HaKu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

Ynt: malzeme metalurji mühendisliğine geçmeyi düşünüyorum bana yardımcı olur musunuz.

Kardeş Ben Fırat Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği 3. Sınıf Öğrencisiyim. Makine Mühendisliği Okumak İstiyordum Fakat Babam (Makine Mühendisi) bana Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Yazdırdı. Şuan Mesleğime Aşığım Diyebilirim. Son 10 yıl içinde Patlama yapacak En iyi Mesleklerden birine geçmeyi düşünyorsun ve doğru bir seçim. İş bakımından sıkıntı çekmezsin yalnız fabrikalarda çalıştığın yerler gürültülü ve tozlu tabi bunu kabul edebileceksen hiç durma yaz derim. Ev arkadaşım yeni mezun oldu ve daha diplomasını alamadan çok iyi şartlarda işe başladı. 1 Ay önce 7-8 fabrika gezdim ve oradaki mühendis abilerimden ise Yanına yabancı dil ve catia programı koyabilirsen senden Daha iyisinin olmayacağını söylediler. Umarım bu kadarı yeterlidir. Yalnız öğrenciliği görsel öğrenerek devam ettirirsen pek sıkıntıda çekmezsin. hatta bazı fabrikalarda yazları işi öğrenmek babında çalışadabilirsin işverenler çok mutlu olur buna. Umarım yeterlidir açıklamam. Soracağın başka Şeyler Olursa Çekinme. Sağlıcakla...

Junior Member gurbetçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Tecrübe Puanı
    0

Ynt: malzeme metalurji mühendisliğine geçmeyi düşünüyorum bana yardımcı olur musunuz.

teşekkür ederim beni bayağı aydınlattınız sağolun

Junior Member sosgezbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

ben anadolu malzeme ile istanbul metallürji arasıda tercih konusunda kararsız kaldım .İkiside tutuyor.Anadolu ingilizce ve malzeme müh.İst.Ün.ise metal ve malzeme ikisi arasıdaki fark/avantaj/ilişkisini öğrenmek istiyorum beni aydınlatırsanız sevinirim.

Junior Member burchin89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Tecrübe Puanı
    0

ben Sakarya Üni'de okuyorum metalurji ve malzeme müh.. benmde amcam yazdırdı bana bu bölümü.kndisi bi aleminyum fabrikasında müdürlük yapıyor. işimizin geleceğinin çok parlak olduğunu söylüyorlar. en çok aranan meslekler arasında.. gerçi ben bayanım bu yüzden dezavantajlıyım.ama rusça kursuna da gitmeye başladm. inglzcenin yanında ek bi dil dha ne olablr die araştrdm ve fabrikaların çoğunun ortakları ya koreli ya rus. bu yzden rusçayı seçtm.bilemiorm doru bi karar mı bu dier arkdşlarda onaylarlar mı bni?? ama iş kndini geliştirmekte bitior tabiki..HaKu abimizinde dediği gibi sadece mesleğinle deil yanında götrdüğün başka özellklerde olursa işi alman kaçınılmaz olacaktır..

Junior Member deniz405 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

arkaşlar ben metal öğretmenliği mezunuyum metalurji mühendisliği tamamlama şansım varmı acaba Yardımcı olursanız sevinirim.

Junior Member turcomemo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

metalurji mezunu muhendislerin %80'i dökümhanelerde çalışıyor yazmadan önce bi dökümhanenin sadece kapısından içresi kafayı uzatıp etrafı bi gözlemleyin derim ben yukarıdaki arkadaşın soylediği bütün programları biliyorum üstüne sonlu elemanlar analizi ve yabancı dilde var ama bi türlü hayalini kurduğum paraları ve saygıyı bulamıyorum neden acaba cevabı aslında basit patron şirketlerinde çalıştığımız için hep bi yanımız kısıtlı adamlara karşı sanki maaş değilde sadaka verir bi tutum içinde ( kendi patronum bu konuda allahtan biraz saygılı) bence devlet memuru olabilecek bi bolum seçin özel sektörden uzak durun derim

Junior Member kou.metalurjist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı turcomemo Nickli Üyeden Alıntı
    metalurji mezunu muhendislerin %80'i dökümhanelerde çalışıyor yazmadan önce bi dökümhanenin sadece kapısından içresi kafayı uzatıp etrafı bi gözlemleyin derim ben yukarıdaki arkadaşın soylediği bütün programları biliyorum üstüne sonlu elemanlar analizi ve yabancı dilde var ama bi türlü hayalini kurduğum paraları ve saygıyı bulamıyorum neden acaba cevabı aslında basit patron şirketlerinde çalıştığımız için hep bi yanımız kısıtlı adamlara karşı sanki maaş değilde sadaka verir bi tutum içinde ( kendi patronum bu konuda allahtan biraz saygılı) bence devlet memuru olabilecek bi bolum seçin özel sektörden uzak durun derim

SEN METALURJI VE MALZEME MUHENDISLIGINI DOKUMHANEDEN IBARET OLDUGUNU DUSUNUYORSAN NORMALDIR SAYGI GORMEMEN KARDESIM BU MANTIKLA DAHA COOOOK DUSUNURSUN NE YAPACAGINI. MESLEGINI ARASTIR NE ISLER VAR NELER YAPILI. SUPĞER BIR BOLUM ARKADASIM BENCE SEN BU ARKADASI DINLEME SEC BOLUMU
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene!!!

Junior Member kou.metalurjist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı burchin89 Nickli Üyeden Alıntı
    ben Sakarya Üni'de okuyorum metalurji ve malzeme müh.. benmde amcam yazdırdı bana bu bölümü.kndisi bi aleminyum fabrikasında müdürlük yapıyor. işimizin geleceğinin çok parlak olduğunu söylüyorlar. en çok aranan meslekler arasında.. gerçi ben bayanım bu yüzden dezavantajlıyım.ama rusça kursuna da gitmeye başladm. inglzcenin yanında ek bi dil dha ne olablr die araştrdm ve fabrikaların çoğunun ortakları ya koreli ya rus. bu yzden rusçayı seçtm.bilemiorm doru bi karar mı bu dier arkdşlarda onaylarlar mı bni?? ama iş kndini geliştirmekte bitior tabiki..HaKu abimizinde dediği gibi sadece mesleğinle deil yanında götrdüğün başka özellklerde olursa işi alman kaçınılmaz olacaktır..
    BAYAN ARKADAS METALURJI VE MALZEME MUHENDISI OLACAĞIM DIYORSUN DAHA ALÜMİNYUMA ALEMINYUM DIYORSUN BENCE BASLAMDAN BIRAK
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene!!!

Junior Member ayna_kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaş inş Kou metalurji malzemeye gelmezsin... Git hayatını yaşa

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin