2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    Member merick60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    11
    Tecrübe Puanı
    0

önemli okuyun (Türkiye Petrol Yatakları İle İlgili)

Vedat Yenerer... SIKILMADAN OKURSANIZ, PİŞMAN OLMAZSINIZ. GAZETECI VEDAT YENERER'IN YAZISI.....

Petrol yoksa cikartma ruhsati neden vermiyorsunuz ? Degerli okurlar, gecenlerde
    Turkiye-Suriye sinirinda uydu verilerine gore petrol denizi oldugu iddiasini yazmistim. Yazi sonrasinda Silopi de madencilik yapan Besir Yilmaz aradi. Yazacaklarimi lutfen iyi okuyun!...
    Besir Yilmaz telefonda .. 'Vedat bey, gelin Silopi' de Cudi eteklerine sizi gotureyim de petrolu kendi gozunuzle gorun!..'diyerek feryat ediyordu. 'Nasıl yani!..' diye sordugumda anlatmaya basladi..
    'Biz aileden madenciyiz. İrak sinirinda yaklasik 300 km ya da bir baska deyisle
    yaklasik 150 milyon ton asfaltit madeni buldum.. Bu madeni bir sure resmi olarak islettikten sonra devlet 1978 yilinda kamulastiriyoruz' diyerek el koydu. Rezervin de 50 milyon ton oldugu iddia
    edildi. Madem asfaltit rezervi az, neden el koyuyorsunuz. Dunyanin neresine giderseniz gidin asfaltit maddesi bulunan her yerin altinda petrol vardir. Silopi 'nin alti da petrol denizidir.Yaz aylarinda etraftaki ocaklardan resmen petrol akar ve Hezil cayina karisir. Gelin gorun! Sadece petrol degil, burada cok zengin uranyum ve nikel madeni de var'
    - Nereden biliyorsunuz? 'Turkiye'deki analizlere guvenmedigim icin madenin her tarafindan ornekler alarak Almanya'ya bizzat goturdum ve analiz yaptirdim. Raporlari gonderdim size
    (sonuclar elimde Yatagan ve Tuncbilek''e gore iki misli rakamlar var) dunyanin en onemli uranyum madenlerinden birisi buradadir ve aktif haldedir..' Besir Yilmaz'in anlatacak o kadar cok seyi var ki
    makineli tufek gibi art arda siraliyor. Ben de zaman zaman araya girip soru soruyorum-Petrol oldugunu nereden biliyorsunuz? 'Bu bolgede Ingilizler 1967-87de petrol aramislar.Acilan kuyulardan gokyuzune dogru 100 metre kadar petrol fiskirmis. Ardindan kapatmislar ve
    betonlamislar. Benim madenimin yaninda da bu kuyudan var ve vanasını gelin birlikte acalim eger beton ve civa basip tikamadilarsa bakalim ne kadar petrol fiskiracak. Donemin koyluleri arasinda hâlâ yasayan gorgu taniklari var ve petrolun 100 metre kadar fiskirdigini gorenler var.

'Besir Yilmaz konustukca pur dikkat dinlemeye devam ediyorum..' Vedat bey, asfaltit maddesi olan her yerde petrol vardir. Eger petrol yoksa bana neden petrol cikartma ruhsati vermiyorlar? Musul ve Kerkuk' un rakimi 80-100 metre civarındadir. Cudi Dagi'ndaki petrolumuz resmen İrak'a dogru akiyor ve basta İngilizler ve ABD bunu biliyor..'

Besir Yilmaz bugunlerde Silopi' ye bile zor gider hale gelmiş. Devlet kamulastirilacak diye el koydugu madeni simdi Turgay Ciner 'in sahibi oldugu Park Holding'e devretmis. Durum boyle olunca, Yilmaz da dava ustune dava acmis ve yurutmeyi durdurma karari aldirmis. Eger tekrar el
    konulursa AIHM''ye basvuracakmis. Kisacasi madeninin pesini birakmiyor ama artik bölgedeki asiret agalari da onun pesini birakmaz hale getirilmis..

Butun dava tutanaklari elimde okudukca dehsete kapiliyorum. Simdi sıkı durun... Besir Yilmaz Basbakan Tayyip Erdogan' a bu durum uzerine basvurmus ve dilekçe vermis, dilekcede aynen
    soyle yaziyor.. 'Burokrasi ve ceteler milletin hak ve hukukunu aramaktan bezdirmistir. Televizyonda ve basindaki konusmalarinizda 'hortumcu cetelerin ve burokrasinin ustune gidilecektir' diyorsunuz . Millet buna cok seviniyor.. 25 yildir gasp edilen madenimiz cete ve
    burokratlarin,anayasa, kanunlar ve insan haklari hice sayilarak ihale yolu ile peskes cekiliyor. Allah'a ve sizin yuksek adaletinize siginiyorum.' Besir Yilmaz devlet tarafindan el konulan mallarini ve bunun karsiliginda devletin verdigi parayi yaziya eklemiş.. 1- 35 km yol yaptim. 2- 500 in ton hazir cikarilmis komurum var. 3- 3,5 milyon metrekup hafriyat yapilmis. 4- Mazot tanklari. 5- Dinamit ambari. 6- Kantar ve kantar binası. Resmi olarak bana ait olan ve vergisini odedigim madenimde bugune kadar yaptigim isler ve halen bulunan demirbas ve cikarilmis maden icinde 5.800.800 TL. (Buna resmen gasp ve devlet teroru denir!) Besir Yilmaz Basbakan Erdogan'a yazdigi dilekcede devam ediyor. 'Bu para halen bankada duruyor. Buna ragmen Turkiye Komur İsletmeleri ihaleyi adamlarina ve hortumculara peskes cekiyor' Besir Yilmaz' in bu basvurusuna Basbakan Erdogan bugune kadar cevap vermemis. Besir Yilmaz'dan al ve ABD baglantili sirketlere ver. Uranyum konusu da bir baska skandal. Guneydogu resmen petrol denizi uzerinde ve Turkiye ABD Firmalarinin pesinde 'bize petrol bul' diye yalvariyor... İddialar devam ediyor:

6 muhendisin kafalari kesildi. TPİK diye Turkiye Petrolleri'nin kurdugu bir kurum yurt disina petrol arama islerine giriyor ve bugune kadar milyar dolar zarar ediyor. Besir Yilmaz diyor ki: 'Kimin hain kimin isbirlikci oldugunu anlamak cok kolay! Eger bolgede petrol yok ise neden bana petrol cikartma ruhsati verilmiyor. Ruhsat verin 800 metreden petrolu cikartmazsam ben bu ulkeyi terk ederim. MTA yillar once sondaj yapti 480 metrede su bulundu ve ardindan delici aletin ucu kirildigi icin sondaja son verildi. Herkes bilir sudan sonra petrol gelir. Biz yerli teknoloji ile 1200 metreye kadar sondaj yapabiliriz kimseye ihtiyacimiz yok. İzni versinler siz gorun petrol nasil fiskiracak..

' Bu görüşmemizden bir gun sonra Besir Yilmaz tekrar aradi ve Soma'da gorevli bir mühendis ile
    gorusmemi isteyerek telefon numarasini verdi. Adini burada yazmak istemiyor. Mühendis ile gorusmemde daha da carpici gercekler ciktı ortaya. Alti ay kadar once Cudi daglari eteklerinde bulanan 6 insan iskeletinin ne oldugunu bilip bilmedigimi sordu. Ben de 'bilmiyorum' dedim. Mühendis ekledi 'Bu iskeletler 18 Yil once Cudi Dagi'nda kaybolan 6Turk petrol muhendisinin iskeletleri. Kafalari kesilerek oldurulmus..' Dondum kaldim. Ne diyeyim. Kendisi de mühendis oldugu icin yalan soylemiyordur diye dusundum..Ardindan devam etti.. 'Vedat bey Turkiye maden bakimindan dunyanin en zengin ulkesi. Siz Odemis yakinlarindaki Bozdag'ın dunyanin en buyuk altin rezervi olan daglarindan biri oldugunu biliyor musunuz? Ama bu madenleri kimse cikaramaz. Hatta bu konunun uzerine giden gazeteciler olduruldu.Ugur Mumcu ve Cetin Emec'in oldurulmeden kisa bir sure once bu madenler uzerine gittigini biliyorsunuz her halde...' İlgiyle dinledim. O kadar
    carpici seyler anlatti ki, yazmaya sayfalar yetmez. İddialarin hepsinin belgeli oldugunu soyleyen bu muhendis, gazete ve televizyon kanallarinda hicbir gazetecinin bu yonde bir haber yapamadigini ve milletin resmen uyutuldugunu orneklerle anlatti. Besir Yilmaz'a son sozum' Bana anlattiklarinizi Genelkurmay''a anlatiniz mi?' oldu. Aldigim cevap da aynen soyle.. ' Vedat bey her şeyi belgeleriyle birlikte bir kac kez askeri buyuklerimize anlattım ama bugune kadar bir arpa boyu> ilerleme kaydedemedik!'..

Ne diyeyim, bu milleti korumaya yemin etmis olanlar utansin!..Son sozum: 'AB ve ABD , PKK''yi bosu bosuna ozellikle bu bolgede guclendirip milletin basina bela etmedi. Bolgeye gelecek baris
    ortami Turkiye''yi ekonomik olarak ucuracak gelismelere gebedir!..'

Alıntı

Member merick60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    11
    Tecrübe Puanı
    0

Ynt: önemli okuyun

Bu arada arkadaşlar bunlara inamayanlar google ye beşir yılmaz yazsın ve cıkan sonucları gorsunler ben internetten su numarayı buldum aramdım ama heralde dogru numara inanmayan arkadaşlar arayadabilir ve bizi bilgilendirebilir ben numarayı veriyourm ve herkezin bilgisi olsun diye bu işi yapıyorum teşekkür ederim 0532 57374 78

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin