10 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Junior Member Wober - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Tecrübe Puanı
    0

Ben mi çok karamsar bakıyorumm ??

merhaba arkadaşlar jeofizikk 2.sınıf ögrencisiyim kafama takılan şüphe duydugum bişiler danışmak istiyorum .. İlk önce araştırdıgım kadarıyla türkiyede jeofizik denen kavram yok denecek kadar az.Bu demek oluyo ki çoğu insan kendi mesleğini yapamayacak , hatta işsiz kalacak sıkıntılar artacak vs.. nese diğer sorum jeofiziğin yurtdışında daha saygın bi meslek oldugu söyleniyor.Bunlar hangi ülkeler ? ayrıca ingilizce haricinde dil bilmeye gerek var mı ve son olarak çok iyi bilmemiz gereken programlar nelerdir yardımcı olursanız sevinirim !! özellikle şuan jeofizik adına çalışan yurtiçi ve yurtdışı çalışan varsa onlarla konusmak isterim şimdi teşekkürler ..

Konular
    1
    Tecrübe Puanı
    0

Ynt: Ben mi çok karamsar bakıyorumm ??

?????????????????????????????????????????????????? ???????

Üye silvio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Konular
    53
    Bölümü
    Jeofizik
    Tecrübe Puanı
    0

Wober herkes senin gibi düşünüyor başlarda fakat bu mesleği yapmak isteyen yada yapanlar ise işini iyi yaptpğı sürece Türkiye de bile güzel gelirler elde edebiliyor.Eğer staj yaaprsan kesinlikle TPAO tercih etki jeofiziğin ne olduğunu ve değerini orda gör.Yurtdışında buyuk jeofızık fırmaları var ıngılız amerıkan brezılyanın bır cok ulkenın fırmaları var oncelıkle ıngılızce tercıhın olsun ve sonra ıspanyolca olabılır.Eğer karamsarlığını bıraz azalttıysam ne mutlu bana ...

Konular
    1
    Tecrübe Puanı
    0

saol bilgilerin için bu arada TPAO da staj yapmak için not ort. falan bakıyorlar mı yoksa başvuran çoğu kişiyi alıyorlar mı ?

Member merick60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    11
    Tecrübe Puanı
    0

Öncelikle arkadasım aramıza hos geldin ama bu kadar karamsar olma türkiyede evet türkiyede jeofizik mühendisliği bitirip başka iş yapanlar var ama sadece bu sadece jeofizik için degil inşaattada böyle mimarlıktada makinada vs. ben bu işi yaparım diyosan yaparsın iş bulamazsın diye bisey yok yani çalışırsan ben secme yapmam dersen, bizde söle bi durum var insanlar okulu bitirince cok iyi ücretlere calısacaklarını sanıyolar biyerden başlıcaksın kendini geliştirerek yükselceksin yurt dısında avrupa birliğine üye olan her ülke önem veriyo nerdeyse; rusya jaoponya amerika ingilterde bunların dışında kalan ülkeler bence sen önce secimini yap ne olmak istiyosun okulu kazanmıssın okuyosun ama gerçekten bu meslekde neler yapabilrsin ne kadar kendini geliştirebilirsin nelerden vaz gecip nelerden fedakarlık yapabilirsin mesleğini sev gerisi gelir zaten

Üye silvio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Konular
    53
    Bölümü
    Jeofizik
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Wober Nickli Üyeden Alıntı
    saol bilgilerin için bu arada TPAO da staj yapmak için not ort. falan bakıyorlar mı yoksa başvuran çoğu kişiyi alıyorlar mı ?
    Herhangi bir not ortalamasına bakılmıyor fakat başvurular bu yıldan sonra sınırlı olacağı söyleniyor.Sitesinden takip edebilirsin başvuru döneminde sadece dilekçe yazman yeterli oluyor.Umarım staj yaparsın.

Junior Member acoustica - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

1. TPAO o kadar çalışkan ve iş yapan bir firma değildir, bir devlet kurumu ne olabilir ki zaten? siz verin cevabı
    2. Karamsar olmaya gerek yok, isteyen her işi yapıyor ve bu meslekte gerçekten gn geçtikçe değeri artan ve talep edilen bir meslek oluyor
    3. Jeofizik dünyada şu sıralamayla gider, dilleri de ona göre düşünebilirsin, fakat önemli olan iştir, yeni zelandalı jeofizikçiler burnumuzun dibine gelip dil bilmeden yol bilmeden burda para kazanmaktadır, bu da bizim suçumuzdur, tüm jeofizikçilerin

Ülkeler; Kanada, Fransa, Amerika, Rusya, Yeni Zelanda, Japonya.....

Senior Member trzghi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    63
    Tecrübe Puanı
    0

Sevgili acoustia, yazdığın mesaja istinaden bu mesajı yazıyorum.Öncelikle bence bugüne kadar birçok çalışmaya,projeye imza atmış;adını duyurmuş, bir saygınlık kazanmış ve Veri işlemin babası Özdoğan Yılmaz'ın danışmanlığını yaptığı bir fimayı küçümsemen bence doğru değil.Çalışkan ve iş yapan bir firma olmasa sanırım bu noktada olmazdı..2. maddede söylediğine katılıyorum,karamsar olmaya gerek yok,biz çalışalım;başaramayacağımız şey ulaşamayacağımız nokta yoktur her bilim dalında olduğu gibi Bilimin sınırı ve sonu yoktur;hele de jeofizik gibi matematik ile fizik branşını jeoloji ile birleştirmiş bir mühendislik dalında.Yerküre hareketini sürdürdükçe biz de sürdüreceğimize göre yola devam..

Junior Member acoustica - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

Ben Tpao yu küçümsemiyorum, ve Tpao da çalışan çok yakından tanıdığım çok değerli hocalarım var. Ama dünya üzerinde çalışan ve şu sıralar ülkemize de el atan büyük firmaların yanında biraz sönük kalmıyor mu sencede?

Senior Member trzghi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    63
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı acoustica Nickli Üyeden Alıntı
    Ben Tpao yu küçümsemiyorum, ve Tpao da çalışan çok yakından tanıdığım çok değerli hocalarım var. Ama dünya üzerinde çalışan ve şu sıralar ülkemize de el atan büyük firmaların yanında biraz sönük kalmıyor mu sencede?
    haklısın ama Türkiye şartlarının en iyisini yaptıklarına inanıyorum ne kadar ekmek o kadar köfte misali

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin