6 sonuçtan 1 ile 6 arası
    Junior Member miniBIG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Tecrübe Puanı
    0

makine mühendisliği

Arkadaşlar ben Azerbaycanlıyım.Sitenize yeni üye oldum.TCS sınavından Dokuz Eylül universitesi, mühendislik fakültesi, makina mühendisliğine girdim. makina mühendisliği konusunda pek çok bilgiye sahip değilim.Dokuz Eylülde makina mühendisliği nasıl? makina mühendisleri hep yağlı,kirli ortamlardamı çalışıyor? universiteyi bitirdikden sonra iş bulmak kolaymı? önceden teşekkürler ederim

Üye onur konya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    konya
    Konular
    7
    Bölümü
    Makine
    Tecrübe Puanı
    0

Ynt: makine mühendisliği

öncelikle kardeş hşgldn.Zannedersem sn pk araştırmacı değilsin.Makine Mühendislerinin olmazsa olmazlarıdır araştırmacı olmak.Biraz araştırırsan aradığın soruna ynt bulabilirdin.Bu konu daha önce paylaşıldı.O yüzden Ben linki veriyorum.Umarım faydası olur...

[Misafirler Kayıt Olmadan Link Göremezler Lütfen Kayıt İçin Tıklayın ! ]

Junior Member miniBIG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Tecrübe Puanı
    0

teşekkür ederim

Junior Member mevlüthan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

ben lise son sınıf öğrencisiyim ve hangi mesleği yapacağımm hakkında hiç bir biligimm yok ama makinalar arabalar ve motorsiklerler çok ilgimi çekiyor. bu konularla ilgilenen bilim dalı makina müh. yanılmıyorsam... ama bi türlü karar veremiyorumm şimdi ben makina müh. olsamm araba vb. araç yapımlarında iş olanağı bulabilecek miyimm??? yukarıda ki linkinizi açtımm ve okudumm biligileriniz beni bu sorulara yönelttii... yanıtlarınızı bekliyorumm tşk...

Junior Member Akaliemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba mevlüt,Makine mühendisliği eğitimi aldiğinda birçok farklı alanda dersler aliyorsun.Bunun içinde makine imalat,enerji,sistem dinamiği kontrol gibi ana bilim dalları derslerinden bir karma yapılıp ortaya sunuluyor...Sadece belli alanda kalmıyorsun. Birde ilgi alanın olan konuların dersleri daha çok teorik kökenli.. arabalarla, ilgili termik makinalar termodinamik gibi enerji ana bilim dalları ders notlarına bakabilirsin..Dersler biraz ağır olmakla birlikte ilgi alanındaki konularla bağlantı kurup zevkli hale getirebilirsin..Merak,ilgi,araştırmacılık,sabır ihtiyacın olan şeylerdir..İlgi alanını arabalardan başlatıp,makinların çalişma şekillerine,imalat aşamalarındaki süreçlere,ülkede hep konuşulan sistem mantığı gibi yaklaşımlarımların teorik alanlarına kaydırıp staj ve eylemlerle pratik kazanarak ilerleme katedebilirsin..Araba ile yola çıkıp uçakların uçma süreçlerine,uçak motorlarına,klimalara kadar genişletmek ve bu konuların belkide tatlı belası teorik derslere yöneltmeyi seçersen ilgi alanındaki bir konudan yola çıkıp kapsamlı bir eğitim almış olursun..Eğitim teorik kökenlidir biraz yorabilir fakat dışardan alacağın eğitimlerle,bilgisayar programları ve bu gibi sitelerdeki ders notları ve çizimli anlatımlı renkli kitaplarla bu işi zevkli hale getirebilirsin..
    Özetle;ilgi alanın olmayan konularada çok sevmesende çalişirsan zorluk çekmessin.Aksi halde okulu bitirmek bir bela haline gelebiliyor..

O yüzden baştan işi sıkı tutup devamını getirmek gerekiyor..Genelde işin zorluğuyla karşilaşan kişiler seni caydirabilir ama kolay iş zaten yok..O yüzden ilgi alanında olan bir konudaki mesleğe sahip olmak sağlıklidir..İlgi alanında bir iş yapsanda yapmasanda..Aldığın eğitim ve düşünme tarzın bu şekilde gelişecektir...
    Bu işi yapan olumlu kişilerle yüzyüze konuşmanı tavsiye ederim..İyi bir seçim yapman dileğiyle

Üye onur konya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    konya
    Konular
    7
    Bölümü
    Makine
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı mevlüthan Nickli Üyeden Alıntı
    ben lise son sınıf öğrencisiyim ve hangi mesleği yapacağımm hakkında hiç bir biligimm yok ama makinalar arabalar ve motorsiklerler çok ilgimi çekiyor. bu konularla ilgilenen bilim dalı makina müh. yanılmıyorsam... ama bi türlü karar veremiyorumm şimdi ben makina müh. olsamm araba vb. araç yapımlarında iş olanağı bulabilecek miyimm??? yukarıda ki linkinizi açtımm ve okudumm biligileriniz beni bu sorulara yönelttii... yanıtlarınızı bekliyorumm tşk...

evet makine mühendisliği kapsamına girer .Ama bence istediğinizi daha çok otomotiv kalıpçılığı,otomotiv mühendisliği,MOTOR MÜHENDİSLİĞİ gibi alanlara kaymanızda yarar var..Motor mühendisliğini pek bilmem ama otomotiv kalıpçılığı mesleği çoğu zaman bir makine mühendisinden daha önemli işlerde pozisyonlarda çalışır ve maaşı oldukça yüksektir.Ama Türkiyede bu alanda çalışabileceğiniz ortam pek yoktur.Daha çok yedek parça ağırlıklıdır.Bursa bu iş için en idealidir.Ve Türkiyenin 2020 yılına kadar önüne koymuş olduğu birçok projesi vardır.Bunlardan biri de ilk tamamiyle yerli otomobillerin üretilmeye başlanılmasıdır.Bu proje ne zaman hayata geçirilir bilinmez ama bir gerçektir ki otomotive ilgisi olan birinin uzun vadede bunu düşünmesi gerekir.İş örneği olarak da size birkaç yer belirtmek isterim..:
    GAZİ ÜNİVERSİTESİ = OTOMOTİV MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ MEZUNU = BURSA TOFAŞ =YAKLAŞIK MAAŞ 1.2-4 MİLYAR ARASI DEĞİŞEBİLİR.(2009 İŞÇİ VERİLERİ)
    kARAR SİZİn.Umarım sizin için en hayırlısı olur.Başarılar...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin