9 sonuçtan 1 ile 9 arası
    Junior Member k1mJo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    6
    Tecrübe Puanı
    0

Yol gösterecek kimse var mı?

Merhabalar
    Ben mak.müh. 3. sınıf öğrencisiyim ve artık yolun sonuna gelmiş olup ne yapacağıma karar verme zamanı geldi.2 seçeneğim var diye düşünüyorum,1. akademisyen,2.sanayi(özel sektör),ikisinnde dezavantajları var,çok kararsız kalıyorum,sizlerinde daha belirgin görünmedik yüzlerinin belirtip yol göstermenizi diliyorum..
    şimdiden teşşekkürler.. ;D

Junior Member ugurerdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Tecrübe Puanı
    0

Ynt: Yol gösterecek kimse var mı?

sanayi zordur biraz. ama ben işi gereğince öğrendim yada öğrenirim diyorsan ona bişey diyemem.

oturup ders çalışmak benim işim diyorsan Akademisyen olmanı tavsiye ederim.

Ders çalışamam ama işimle ilgili araştırma yaparım dersen özel sektöre yönel.
    ama iki tercihinde de yabancı dil'e önem vermelisin.

Junior Member uagem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Tecrübe Puanı
    0

3. Bir tercihin daha var o da KPSS ile kamu da çalışmak ne ders çalışmana nede işinle ilgili araştırma yapmana gerek kalmaz ve en azından ilk 5-6 sene özel sektörde kazanacağının 1,5-2 katını kazanabilirsin

Ama şunuda unutmamak lazım ki Kamuda çalışmak yada akademisyen olmak bunların her ikisi de daha garanti gibi gözüksede uzun vadede siyasi rüzgarlardan etkilenmene ve kamuda çalışıyorsan özelleştirme endişesine sebep olacaktır.Hernekadar özel sektör krizlerden etkilenir iş garantisi yoktur gibi gözüksede işi bilen ve firmasına değer katan bir eleman için bunlar söz konusu değildir ayrıca belli bir tecrübeden sonra kendi işini kurma becerisini kazanman da muhtemeldir.

Üye qqqq1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Tecrübe Puanı
    0

EN İYİSİ KAMU SEKTÖRÜ.KAMU SEKTÖRÜNE GİRMEYE ÇALIŞ.

Konular
    6
    Tecrübe Puanı
    0

Kamu diyorsunuzda,torpilin olmadan zor iş,ankarada olsaydı bir akrabamız belki de ;D ,bilmiyorum ,belki sınavdan full çekersek olur o zamanda kopyacı diye sınav iptal edilir ;D ;D ;D

Üye qqqq1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Tecrübe Puanı
    0

torpil için ankarada olman gerekmiyor.torpil telefonla görüşerekte yaptırabilirsin.kamuya girmeye çalış.yolmazsa yapacak bir şey yok.benim gibi özelde çalışırsın.sen okulu bitirde.askere git.sonra düşünürsünaskere gitmeden hiç bir yer almıyor

Konular
    6
    Tecrübe Puanı
    0

kimse özelde çalışmak istemiyor,para mı vermiyorlar ,az mı veriyorlar ya da çok mu şey istiyorlar ????

Üye onur konya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    konya
    Konular
    7
    Bölümü
    Makine
    Tecrübe Puanı
    0

Cevap: Yol gösterecek kimse var mı?

ales sınavından bahsediyorsun ki zordur.kpss sınavına girmen en yararlısı gibi göüküyor.hem maaaş hem çalışma şartları bakımındn kpss ye girmelisin.torpilden bahsediyorsun da sn snav geçip yerleşeccek puaı aldıktan sonra yapman gereken işe alımla yakından ilgilenebilecek birisiyle görüşmen.ani mülakattan nceki durmu hallettikte sonra görüşürsün.o kişi de senin yeterli puanına göre almama ihtimali düşüktür.Sanayiyi tavsie etmem hem hakkettiğin değeri ve maaşı vermezler hem de çalışma koşulları diğer tercih edeceklerine göre daha ağırdır.özel sektör göreceli bir durumdur.işin hakkını verirsen kalırsın ve maaşn diğerlerine göre azdır.devlet sektörü terfili bir durumdur çalışma saatleri mesai dışına taşmaz ve cumartesi pazar tatil olup maaşı özel sektiüre göre daha iyidir.çalışma koşulları daha iyidir.pek patronla işin olmaz çünkü o da bir devlet çalşanıdırfakat öel sektörde sadece patronun izin verdiği kişiler çalışabilr.alesi kazanmaz yetme kazanan sözleşmeli makine mühendisliğin doktorasını yaptıktan sonraki mülakattan sonra kadroluya gçilebiliyor.yılda 1 ay tatil maaşı devlete göre duruma göre değişir fakat genelde azdır.

Üye emrecanr1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Bölümü
    Endüstri
    Tecrübe Puanı
    0

Cevap: Ynt: Yol gösterecek kimse var mı?

tatile çıkabilen herkesi geliboluya gitmesini tavsiyte ederim [Misafirler Kayıt Olmadan Link Göremezler Lütfen Kayıt İçin Tıklayın ! ]

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin