4 sonuçtan 1 ile 4 arası
    Junior Member kulaksizmurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Tecrübe Puanı
    0

muhendisliklerde yas siniri

merhaba arkadaslar.benim muhendislerin ise alim yaslarinla alakali bir sorum var ve bunu net olarak bilmiyorum.ornegin makina muhendisleri kac yasina kadar bir ise kabul gorurler ve bu turkiyede,yurtdisinda aynimidir.ben teknikerlikten mezun olucam fakat muhendislige yukseltmek istiyorum fakat yasim 27.

Üye palemo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    7
    Tecrübe Puanı
    0

Ynt: muhendisliklerde yas siniri

Şahsi görüşüm, sadece mühendislik değil özel sektördeki bir çok iş kolu için
    belirttiğiniz kritik yaş 35 tir diye düşünüyorum.
    Bu yaştan sonra çalışanın kendini yeni bir işe adaptasyonu hayli güç olabilir.
    Ayrıca bu yaş sınırından sonra, aynı pozisyonda çalışmaya devam edilmemeli, terfi edilmeli veya kendi işini kurmalıdır.
    Facebook sayfam<br />http://www.facebook.com/pages/Palemo/195504277176443

Junior Member kulaksizmurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Tecrübe Puanı
    0

Ynt: muhendisliklerde yas siniri

Evet birazda torpil sözkonusu ise 35 e varır heralde.Geç olmasından korktuğum için böyle bir soru sordum.Malum yaş 27 olunca.Özellikle makina müh için ne kadar yaş sınırı.Umarım burda mesajımı görüp bana yardımcı olmak isteyen birileri vardır.Cevap için teşekkürler.

Üye onur konya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    konya
    Konular
    7
    Bölümü
    Makine
    Tecrübe Puanı
    0

Cevap: Ynt: muhendisliklerde yas siniri

MÜhendİs alimlarda belİrlİ bİr yaŞ sinirlamasi yoktur.yeterkİ kİŞİnİn bİlgİ ve pozİsyon gÜvnİrlİĞİ olsun.fakat kİŞİnİn sİgorta bakimindan yenİ kanun ve esasa gÖre 15 yili doldurmadan bİr İŞ yerİnden ayrilmiŞsa hİÇbİr kazanim tazmİnati alamiyor.sadece ÇaliŞilan yillarin kazanim tazmİnati alabİlİyor.yanİ sene baŞi 900 mİlyondan tazmİnata gİdİlse emeklİlİk yilina kadarkİ durumla Çarpilir.dolayisiyla emeklİlİk yaŞini varsayarsak takrİben 35-37 den sonra bİr İŞe gİrmek sikinti gİbİ gÖzÜkÜyor.İŞİ bİlen İÇİn yaŞin Önemİnİn olduĞunu sanmiyorum.fakat İŞ ÖĞrenme aŞamasi her yaŞ İlerledİkÇe Şİrketİn alim gÜcÜ kİŞİnİn İŞİ ÖĞrenmedekİ adaptasyon sÜrecİ oldukÇa sancili geÇebİlİyor.ama bİr de Şu var kİ eskİsİ gİbİ Çirakliktan gİrİp o Şİrketle emeklİ olan kİŞİler azaldi.gnelde az Çok İŞİ ÖĞrenİp pİyasay ÖĞrenen kİŞİler gerekİ serayeyİ edİndİkten sonra dÜkkan aÇma gayretİne gİrebİlİyor.bİr de okumanin yaŞi yoktur.bunun ÖrneĞİnİ Ünİversİtedekİ 40 yaŞindakİ 50 yaŞindakİ okuyan erkeklerden gÖrebİlİyoruz.bu kİŞİlerİnÇoĞunun o yaŞan sonra okumasinin amaci emeklİlİk maaŞini yÜkseltebİlmek veya İŞyerİnde terfİ yapabİlmek.35 yaŞindan sonra bİle hala vasifsiz İnsan olarak etrafta dolaŞan kİŞİler dÜŞÜnsÜn.sİz deĞİl..dedİĞİnİz torpİlİn geÇerlİlİĞİ genelde devlet kurumlarinin alimlarida geÇerlİdİr.oradakİ adi da mÜlakat.mÜlakat İse Çevreye araya adam sokmaya eŞ deĞerdİr.fakat İŞİ mÜlakata kadar gÖtÜrn durumda sİzİn kpss puaninizin yeterlİlİĞİ vs. Gİbİ durmlar gereklİ.bence eĞer ÖnÜnÜzde mÜhendİslİĞe geÇİp okuyabİlme sansini varsa hİÇ kaÇirmayin.bİr mÜhndİs teknİker kadar İŞ aramaz pİyasada İŞ aramaz.genelde mÜhendİslerİ bÜyÜk fİrmalar bulurlar.bİr teknİkerİn ara elemanin yapacaĞi İŞİ bİr mÜhendİse yaptirirlar kİ hem İmza İÇİn hem teknİker İÇİn hem de dİĞer mÜhendİslİk alanlari İÇİn İhtİyaÇ duyarlar....

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin