2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    Junior Member srtg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Tecrübe Puanı
    0

Mekatronik , Makina , elektrik ve elektronik .?

Forumda soru bölümü aradım ama bulamadım hemen buraya yaziyim eğer yanlış bir yerde bahsettiysem şimdiden özür dilerim.. tanışma bölümünede yazmıştım aynısını ama tanışma bölümüne pek bakan olmaz die burayada yazdım...

Ben mekatronik makina ve elektrik elektronik müh.likleri arasında kalımış durumdayım neyi seçeceğime birtürlü karar veremiyorum
    özellikler gönlüm mekatroniği çok istiyor ancak puanı çok yüksek ,Türkiyede 1992 den beri olan bir meslek dalı ( yanlış biliyorsam affola) Burada okumak ne kadar doğru olur
    ve yurtdışında mekatronik müh. okumakda biraz tuzlu

Yurtdışında okuma ihtimalim de var şu şekilde Sadece viyanada okuyabilirim yada bulgaristan ama viyana teknik üniversitesi daha ün yapmış ve kaliteli bir üniversite,
    tek bir eksikliği mekatronik mühendisliği yok orda makine mühendisliği var eğitimde almanca olmasından dolayı makina müh. okumak daha mantıklı bir seçim olucağını düşünüdüm.

Elektrik elektronik müh.nide genel olarak biliyorum ancak iş bulma olanağı nasıl ne gibi imkanları var bilmiyorum

kendimi ifade etmeye çalıştım azda olsa asıl sorum şu sorumu sormadan önce kafamdaki düşünceleri yazıyım dedim ki daha kolay anlatabiliyim kendimi umarım yardımcı olabilirsiniz

Meslek seçimin de istemeden de olsa maddi koşullara bakmak gerekiyor bu 3 meslek de benim severek isteyerek yapacağim meslekler .. bana karar vermemde yardımcı olacak bilgiler verme zahmettinde bulunursanız minnettar kalırım

Şimdiden teşekkür ederim..

Junior Member muhammed91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

Ynt: Mekatronik , Makina , elektrik ve elektronik .?

bak güzel kardeşim ben mekatronik mühliği 3. sınıfta okuyorum mekatroniğin en büyük özelliği senin de bileceğin gibi farklı müh. dallarını tek çatı altında birleştirmesi bu nedenle bu müh gerçekten çok zevkli ama gideceğin üni ve senin çalışma azmin cok önemli eğer ben bıkmadan araştırma yaparım ve belli bir amacım var robot yapana kadar çalışacağım diyorsan bu bölümü seçebilirsin. ikinci seçeneklerin makine de elektrik elektronik de iyi bölümler iş bulurabilitesi yine sana kalmış ama bunların iş bulurabilitesi zayıf bir mekatronikçiden oldukça fazladır.

Dediğim gibi önemli olan senin ne kadar büyük düşündüğün

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin