8 sonuçtan 1 ile 8 arası
    Junior Member k1mJo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    6
    Tecrübe Puanı
    0

Makina İmalatı

Merhabalar,yeni mezun makine mühendisiyim,1 ay önce mezun oldum ve sanayide iş buldum,küçük bir işletmeydi ve ben patrona benden ne gibi katkı istiyorsunuz diye sorduğumda benden senden ARAÇÜSTÜ MOBİL VİNÇ yapmanı istiyorum dedi.İşletmenin tek ve ilk mühendisi benim.Çizim,hesaplama,hidrolik tasarımı herşeyiyle bana yıkmış durumda.' haftadır yerli,yabancı bütün kaynakları tarıyorum ama işimi görebileceğim birşey bulamadım.Benzer bir proje yapan hiç olmamış, çok kompleks bir konu,bize üniversitede gösterilenler malum.Deneyimli Mühendis arkadaşlardan tavsiyeleri bekliyorum.Kaynak gösterebilecekleri kitap,yayın vs. varsa bilgilendirebilirler mi,ya da tecrübelerinden örnek verebilirler mi ?

Üye qqqq1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Tecrübe Puanı
    0

Ynt: Makina İmalatı

Bu sitede mevcut arama bolumune yaz bulursun

Konular
    6
    Tecrübe Puanı
    0

Evet var ama arkadaş sadece konu açmış ve isteyenlere mail atabilirim demiş,oradaki mail adreslerine yazdım ama onlarada gönderen olmamış

Üye qqqq1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Tecrübe Puanı
    0

google da aarama yapabilirsin yandex.ru dada arama ayapablirsin

Üye onur konya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    konya
    Konular
    7
    Bölümü
    Makine
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı k1mJo Nickli Üyeden Alıntı
    Merhabalar,yeni mezun makine mühendisiyim,1 ay önce mezun oldum ve sanayide iş buldum,küçük bir işletmeydi ve ben patrona benden ne gibi katkı istiyorsunuz diye sorduğumda benden senden ARAÇÜSTÜ MOBİL VİNÇ yapmanı istiyorum dedi.İşletmenin tek ve ilk mühendisi benim.Çizim,hesaplama,hidrolik tasarımı herşeyiyle bana yıkmış durumda.' haftadır yerli,yabancı bütün kaynakları tarıyorum ama işimi görebileceğim birşey bulamadım.Benzer bir proje yapan hiç olmamış, çok kompleks bir konu,bize üniversitede gösterilenler malum.Deneyimli Mühendis arkadaşlardan tavsiyeleri bekliyorum.Kaynak gösterebilecekleri kitap,yayın vs. varsa bilgilendirebilirler mi,ya da tecrübelerinden örnek verebilirler mi ?
    bEN SANA YARDIMCI OLABİLİRİM KARDEŞ.SEN BAHSETTİĞİN GİBİ MOBİL VİNÇLERDEN BAHSEDİYORSUN.KIRMA BOM,UZATMA BOM,ANA BOM OLMAK ÜZERE 3 PARÇADAN OLUŞUR.DOLAYISIYLA ÖRNEĞİN 6O SV TONAJDA YAZAN BİR ARAÇ ÜSTÜ VİNÇ 60/3=20 TONLUK VİNÇE BEDELDİR...
    BEN ARGE BÖLGE TEMSİLCİSİ OLMADAN ÖNCE 2-3 YIL KADAR ARAÇ ÜSTÜ MOBİL VİNÇ YAPAN BİR ŞİRKETTE ÇALIŞTIM.DOLAYISIYLA ARAÇ ÜSTÜ VİNÇLERİ HATTA DİĞER VİNÇLERİ DE ÇOK İYİ BİLİYORUM NE TÜR YARDIM ETMEMİ İSTİYORSAN BURAYA YAZABİLİRSİNİZ.HAYIRLI ÇALIŞMALAR...

Üye onur konya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    konya
    Konular
    7
    Bölümü
    Makine
    Tecrübe Puanı
    0

ARAÇ ÜSTÜ VİNÇLERLE İLGİLİ SİZE ÖN FİKİR OLABİLECEK KADAR BİR KAÇ FOTOĞRAF,7 TON,30 TON KATLANIR,VİNÇLERDE GÜVENLİK,MOBİL VİNÇ İLE İLGİLİ PROJEDE YAPILABİLECEK OLASI HESAPLAMALARLA İLGİLİ BİRKAÇ DOSYA KANUNİ ÇERÇEVESİNDE DEĞİŞTİREREK SİZE ATTIM.SADECE BİLGİLENMENİZE KULLANABİLİRSİNİZ.YİNE DE ANLAMADIĞINIZ VARSA VEYA ÖĞRENMEK İSTEDİĞİNİZ SORUN...

[Misafirler Kayıt Olmadan Link Göremezler Lütfen Kayıt İçin Tıklayın ! ] TON YANA KATLANIR.dwg
    [Misafirler Kayıt Olmadan Link Göremezler Lütfen Kayıt İçin Tıklayın ! ] ton.dwg
    [Misafirler Kayıt Olmadan Link Göremezler Lütfen Kayıt İçin Tıklayın ! ]
    [Misafirler Kayıt Olmadan Link Göremezler Lütfen Kayıt İçin Tıklayın ! ]
    [Misafirler Kayıt Olmadan Link Göremezler Lütfen Kayıt İçin Tıklayın ! ] GÜVENLİK.doc
    [Misafirler Kayıt Olmadan Link Göremezler Lütfen Kayıt İçin Tıklayın ! ] VİNÇ PROJE.doc

LİNKLERİ KOMPLE KOPYALAYIP ADRES ÇUBUĞUNA YAPIŞTIRIN...

BİR DE KİTAPLARI KARIŞTIRDIĞINIZI SÖYLEMİŞSSİNİZ.SİZE ŞUNU SÖYLEYİM AÇIKCASI BEN KİTAPLARDAN ÇOK ATÖLYEYİ GEZEREK KİM NE ÜRETİMİ NE İŞİ YAPIYOR BUNU ARAŞTIRIRIM.HEMEN HEMEN HER İŞİN ANA MANTIĞI DA BUDUR.KİTAPLAR TEORİKTİR.EĞER BUNLARI İCRAATE YANİ PRATİĞE DÖKMEK İSTİYORSAN Kİ ŞAYET ATÖLYE İZLENİMLERİ OLUŞTUR.DAHA ÖNCE O ŞİRKETTE ÇALIŞAN VEYA BAŞKA MOBİL VİNÇ YAPAN ŞİRKETLERİN ÇİZİM PROJELERİNİ ARAŞTIR.NEYİ NASIL YAPMIŞLAR BİR BAK VE SONRA BUNLARI DA SÜZGECİNDEN GEÇİRDİKTEN SONRA KENDİ PROJENİ ...HAYIRLI ÇALIŞMALAR SİZE..

Konular
    6
    Tecrübe Puanı
    0

Onur Bey gerçekten çok teşekkür ederim,Allah razı olsun.Gönderdiğiniz projeyle en azından nerden başlayacağımla ilgili fikir edindim.Teşekkürler

İyi Çalışmalar

Üye universus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Bölümü
    Ziraat
    Tecrübe Puanı
    0

Cevap: Ynt: Makina İmalatı

Teşekkürler.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin