7 sonuçtan 1 ile 7 arası
    Junior Member beatnik87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    6
    Tecrübe Puanı
    0

devlette çalışan mühendisler...

Arkadaşlar bir sorum olacak bilginiz varsa paylaşmanızı rica ediyorum.
    Acaba mühendisler devlette işe girerlerse aynı zamanda akademik kariyer yapabilirler mi ve serbest çalışma hakkına da sahip olurlar mı?
    Bunun yanısıra devlet mühendisine asgari ne kadar maaş verir, yabancı dil bilmenin maaşa katkısı olur mu?
    Spending my time <br />Watching the days go by <br />Feeling so small <br />I stare at the wall <br />Hoping that you are missing me too...

Junior Member makine-cad-cam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Tecrübe Puanı
    0

Ynt: devlette çalışan mühendisler...

merhabalar arkadaşım
    Hem devlette çalışıphem de serbest çalışabileceğimizi biliyorum( proje çizim vb.). akademik kariyer hakkında pek bir bilgim yok . emin olun dil bilmenin çok faydasını göreceksiniz. başarılar dilerim

Junior Member ay_yıldız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

benim bildiğim devlette son zamdan önce 1400- 1500 arası zam alınıyor yabancı dilden para alabilmen için de kpds de ki puanın önemli ve 100 ytl kadar fark yapıyor ama son durum ne bilmiyorum arkadaşım
    önce vatan...

Member tomAhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    9
    Tecrübe Puanı
    0

Devlet yada özel sektör (yönetici insiyatifi ile) yüksek lisans ile başlayıp devam eden bir akademik kariyer için herhangi bir kanuni engel yok. Ancak akademik çalışmalar çok fazla özen isteyen bir konu bana göre. Yani belli bir noktadan sonra iş yerine daha çok akademik kariyere ve bu doğrultudaki çalışmalara odaklanmak gerekir diye düşünüyorum.
    Gotta find me a future move out of my way!

Konular
    6
    Tecrübe Puanı
    0

Cevaplar için çok teşekkür ederim arkadaşlar, çok aydınlatıcı oldunuz gerçekten... Sağolun var olun
    Spending my time <br />Watching the days go by <br />Feeling so small <br />I stare at the wall <br />Hoping that you are missing me too...

Member fatihm16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    24
    Tecrübe Puanı
    0

maaşlar kadroya göre degişebilir ama bu B tipiydi sanırım, yani karayolları vs. bir kurumda mühendislik yapanlar 1100-1500 civarı para alıyorlar diye biliyorum..bunun dışında çalışılan yer sabit bir yerde degil gezerek vs ise harcırahlar da bir miktar gelir getirir..A tipi kadrolara ise giriş zor ve bunlara genelde sözel eşit ağırlıklı bölmlerden personel alınıyor müfettiş yard. vb olsa gerek..ve bu kadrolarda yabancı dil önemli.bunların imkanları ve yaptıkları daha üst düzey..bunun dışında akademik olarak yüksek lisans vs yapman problem olmaz büyük ihtimal ama dışarda çalışma konusu zor gibime geliyor..

Konular
    6
    Tecrübe Puanı
    0

hımhım konu madem buralara kadar geldi merak ettiğim ikinci sorumu da sorayım
    kimya mühendisi olarak bizlerin kpss sınavında hangi bölümleri yanıtlamamız gerekiyor acaba, baya karmaşıkmış incelediğim kadarıyla, bir çok oturumla yapılıyormuş sınav. Şimdiden teşekkür ederim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin