2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    Üye blackaid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    27
    Tecrübe Puanı
    0

Türkiye’de Temiz Üretimin Yaygınlaştırılması Projesi

T.C. ÇEVRE VE ORMAN BAKANLIĞI ve TÜRKİYE TEKNOLOJİ GELİŞTİRME VAKFI 'nın 2010 yılında birlikte hazırladığı projeyi tüm detaylarıyla,referanslarıyla ve ekleriyle aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

İndirmek için tıklayınhttp://www.uploadstation.com/file/PQmCJBh/_temiz_uretim__raporu.rar

148 sayfalık rapor ve diğer dçkümanlar bu konuda kaynak sıkıntısı çeken öğrencilere ve çalışanlara faydalı olacaktır.

“Türkiye’de Temiz Üretim Uygulamalarının Yaygınlaştırılması için Çerçeve Koşulların ve Ar-Ge İhtiyacının Belirlenmesi” konulu bu proje,

• ülkemizde temiz üretim yöntemlerinin uygulanabilmesi,
    • dünyada birçok çalışmaya konu olan temiz üretim uygulamalarını ülkemiz endüstriyel
    işletmelerinin gündemine getirerek, uygulamalar sonrasında elde edilen yararların
    işletmelere aktarılabilmesi,
    • bu uygulamaları yaygınlaştırılması,
    • gerek ulusal çevre politika, plan, program ve stratejilerinde yer alan kirlilik azaltım
    hedeflerini tutturmaya, gerekse ilgili uluslararası taahhütlerin yerine getirilmesine

yönelik bir altyapı oluşturmayı amaçlamaktadır.

Rapor’un hazırlanması ve tartışılması sürecine,

Kamu kurumları, üniversiteler, araştırma kurumları, sivil toplum kuruluşları, odalar ve birlikler,

sanayi odaları ve organize sanayi bölgeleri, sektörel kuruluşlar, uluslararası örgütler, basın

yayın kuruluşları ve finansman kuruluşlarını temsilen ilgili tüm paydaşların dahil edilmesi hedeflenmiştir.

Proje kapsamında, mevcut kurumsal kapasitenin belirlenmesi amacıyla 128, temiz

(sürdürülebilir) üretim için öncelikli sektörlerin belirlenmesi amacıyla 37, Taslak Rapor ile ilgili

görüş ve katkıların alınması için ise 151 paydaşın sürece katkısı talep edilmiştir. Bunun

sonucu olarak, 66 kuruluş kurumsal kapasite belirleme, 23 kuruluş ise öncelikli sektörlerin

tespit sürecine dahil olmuş, 62 kuruluştan 125 katılımcı ile 29 Aralık 2009 tarihinde

gerçekleştirilen Proje Çalıştayı’nda ve sonrasında iletilen katkı ve görüşler bu Rapor’a yansıtılmıştır.

Üye qqqq1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Tecrübe Puanı
    0

Ynt: Türkiye’de Temiz Üretimin Yaygınlaştırılması Projesi

teşekkürler

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin