5 sonuçtan 1 ile 5 arası
    Junior Member Can6262 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Tecrübe Puanı
    0

Myo Staj yardim

Merhaba arkadaslar...

ben Düz lise mezunuyum..ve MYO Elektrik bölümü okuyorum. staja basladim bugün fakat ne yapmam gerektigini bilmiyorum... ilk gün tabi bos oturmakla gecti...
    Asagidaki yönerge göre yapin demisler ama benim pek bilgim yok :S yardimlarinizi bekliyorum tesekkürler...
    1. HAFTA

Tesisin faaliyet alanlarının, çalışma organizasyonun tespit edilmesi ve gözlemler.

2. HAFTA

Tesiste kullanılan elektrik makinelerinin analizi, çalışma prensipleri, elektrik bağlantı şemaları ve varsa katalog bilgilerinin incelenmesi

3. HAFTA

Tesisin şalt sahası, aydınlatma, kuvvet tesisat projelerinin incelenmesi, çizim uygulamaları. Tesise ait kompanzasyon sisteminin incelenmesi.

4. HAFTA

Tesiste kullanılan ölçü aletlerinin tespiti ve çalışma prensiplerinin analiz edilmesi.

5. HAFTA

Tesis ile ilgili genel bakım anlayışı, periyodik bakımlar, arıza ve onarım ile ilgili uygulamalar.

6. HAFTA

Tesisteki acil durum enerji üniteleri; kesintisiz güç kaynakları, jeneratör grupları, acil durum eylem planları, jeneratör gruplarının devreye alınması, bağlantı şemaları.

7. HAFTA

Şalt tesisinde kullanılan elemanlar, koruyucu sistemler. Bu sistemlerin yapıları ve fiziki özelliklerinin incelenmesi.

8. HAFTA

Tesiste kullanılan otomasyon sisteminin incelenmesi

Administratör Ahmet EFE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    258
    Bölümü
    Makine
    Tecrübe Puanı
    10

Ynt: Myo Staj yardim

Nerede staja başladın ? Tesis ne üretiyor ?

LinkedIn Profile: http://www.linkedin.com/profile/view?id=84138498

Muhendisim.Org Owner
    Please feel free to contact...

Junior Member Can6262 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Tecrübe Puanı
    0

TSE de basladim.Deneyler yapiliyor ..bugün ikinci günüm oldu pek is olmuyor..

Administratör Ahmet EFE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    258
    Bölümü
    Makine
    Tecrübe Puanı
    10

O zaman sadece bakım ile ilgili notlar alacaksın, Yönerge gayet acık olmus aslında.

LinkedIn Profile: http://www.linkedin.com/profile/view?id=84138498

Muhendisim.Org Owner
    Please feel free to contact...

Junior Member MUHAMMED198900 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Can6262 Nickli Üyeden Alıntı
    Merhaba arkadaslar...

ben Düz lise mezunuyum..ve MYO Elektrik bölümü okuyorum. staja basladim bugün fakat ne yapmam gerektigini bilmiyorum... ilk gün tabi bos oturmakla gecti...
    Asagidaki yönerge göre yapin demisler ama benim pek bilgim yok :S yardimlarinizi bekliyorum tesekkürler...
    1. HAFTA

Tesisin faaliyet alanlarının, çalışma organizasyonun tespit edilmesi ve gözlemler.

2. HAFTA

Tesiste kullanılan elektrik makinelerinin analizi, çalışma prensipleri, elektrik bağlantı şemaları ve varsa katalog bilgilerinin incelenmesi

3. HAFTA

Tesisin şalt sahası, aydınlatma, kuvvet tesisat projelerinin incelenmesi, çizim uygulamaları. Tesise ait kompanzasyon sisteminin incelenmesi.

4. HAFTA

Tesiste kullanılan ölçü aletlerinin tespiti ve çalışma prensiplerinin analiz edilmesi.

5. HAFTA

Tesis ile ilgili genel bakım anlayışı, periyodik bakımlar, arıza ve onarım ile ilgili uygulamalar.

6. HAFTA

Tesisteki acil durum enerji üniteleri; kesintisiz güç kaynakları, jeneratör grupları, acil durum eylem planları, jeneratör gruplarının devreye alınması, bağlantı şemaları.

7. HAFTA

Şalt tesisinde kullanılan elemanlar, koruyucu sistemler. Bu sistemlerin yapıları ve fiziki özelliklerinin incelenmesi.

8. HAFTA

Tesiste kullanılan otomasyon sisteminin incelenmesi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin