2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    Senior Member kapriss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    35
    Tecrübe Puanı
    0

bilirsiniz bunu kesin ama paylaşmak istedim yine

Evvel zaman içinde ,kalbur zaman içinde,dünyalar güzeli bir prenses varmis.Bu prenses,öylesine güzelmis ki kendisini istemeye,nice zengin tüccarlar,nice zengin insanlar gelmis ama hep reddetmis.Yasadigi sehirde,fakir ama,yakisikli birde genç varmis.Bu delikanli,prensese gelen evlenme tekliflerini geri çevirip reddettigini duyunca "sansimi bir de ben deneyeyim";diyerek,prensesin yanina gidip,ona evlenme teklifi etmis.etmis etmesine de prenses bu delikanlinin teklifini de reddetmis .Derken;bu genç dekikanli ,baska ülkelere çalismaya gidiyor ve aradan uzun yillar geçtikten sonra zengin olup ülkesine geri dönüyor.Genç delikanli,daha sonra gezinmek amaciyla çarsiya çiktiginda bir de ne görsün,yillar önce evlenme teklifi edip reddettigi prenses ,ihtiyar ,kambur ve çirkin bir adamla evlenmis.Genç delikenli bu durumun sebebini merak edip,cevabini ögrenmek için,prensesin evinin önüne gidiyor ve kocasinin evden çikmasini bekliyor.Kocasi gittikten sonra,evin kapisini çalarak,prensesle karsilasiyor ve ona bu durumun sebebini(neden, yasli ,çirkin ve kambur bir adamla evlenmeyi kabul ettigini) sordugunda prenses delikanliyi alip ,arka taraftaki gül bahçesine götürüyor.prenses,delikanliya;bak bu bahçedeki gülleri görüyor musun?Delikanli; evet,bu gül bahçesinde ilerle ve geri adim atmadan,bana burdaki en güzel gülü al getir,diyor, prenses.Delikanli, basliyor gül bahçesinde ilerlemeye ve tam en güzel gülü buldum deyip koparacakken ,bir baska güzelini görüyor,onu da koparacakken bir baskasini derken ,bir de bakmiski yolun sonuna gelmis ve tek seçme sansi olarak kendisine,soluk bir gül kalmis.Prenses gözü yasli,simdi neden bu adamla evlendigimi anladin mi?demis.

Senior Member duygu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    44
    Tecrübe Puanı
    0

Ynt: bilirsiniz bunu kesin ama paylaşmak istedim yine

bilmiyordum , süperrmiş .

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin