Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Makine Fakültesi Dekanlığı ve Makine Teknolojileri Kulübü (MAKTEK) işbirliğiyle düzenlenen, ilki yoğun katılım gören YTÜ SAVUNMA SANAYİ GÜNLERİ etkinliğinin ikincisi, 1-2 Mart 2010 tarihlerinde,YTÜ Beşiktaş Yerleşkesi Oditoryum ve Sergi Salonu’nda gerçekleştirilecektir.

Etkinliğin temel amacı; ülke gençlerinin savunma sanayinin gelecekteki rotası hakkında bilgi edinmesi ve yurt çapında nitelikli AR-GE programları ile yerli teknoloji tabanlı savunma sanayi ürünlerinden haberdar olmasıdır.

Etkinlikte sektörde yer alan öncü firmaların yanı sıra, sektörde çalışmalarını sürdüren kurum ve kuruluşlar bir araya gelecektir. Bunların arasında Aselsan, Roketsan, Havelsan, Otokar, STM, FNSS bulunmaktadır.

Yapılacak olan sunumlarla sektörün dünü, bugünü ve geleceği, yürütülen Ar-Ge tabanlı projeler ile savunma sanayi sektöründe mühendislerde aranan yetkinlikler ve çalışanlardan beklentiler, katılımcılarla paylaşılacaktır.

Savunma sanayinin dünü, bugünü ve yarını ile ülkemiz için teknoloji ve ekonomi anlamında ki önemi incelenirken, gün boyunca“Yerli Savunma Sanayii Ürünleri” nin sergileneceği sergi bölümü de etkinliğin bir diğer parçası olacaktır.


Etkinlik hakkında detaylı bilgiye [Misafirler Kayıt Olmadan Link Göremezler Lütfen Kayıt İçin Tıklayın ! ] internet adresinden ulaşabilirsiniz.


LÜTFEN KAYIT YAPTIRINIZ : [Misafirler Kayıt Olmadan Link Göremezler Lütfen Kayıt İçin Tıklayın ! ]