5 sonuçtan 1 ile 5 arası
    Üye cimbomlu43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3
    Tecrübe Puanı
    0

Hidrolik pres tasarımı 20 ton 60 cm strok yardım lütfen..

selam arkadaşlar. makina tasarım ödevim için 20 tonluk hidrolik pres yapmam lazım. bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varmı? dökümanda olur veya izleyeceğim yol hakkında bilgi verebilen olursa çok sevinirim : ayrıca bu presi elektrik motor ve hidrolik pompa ile yapsammı daha iyi olur yoksa hidrolik jack kullanarakmı tasarlayayım?

Senior Member [EXE]LANS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    112
    Tecrübe Puanı
    0

Ynt: Hidrolik pres tasarımı 20 ton 60 cm strok yardım lütfen..

bizde yaklasık olarak 120 tonluk var sen nasıl bir sey yapacaksın solidde mi yapacan Autocad mi yoksa nasıl bir sey istedini bilsem bir seyler önerecegim de!
    Güçlü Olmak Akıllıcadır, Düşmanını Barışa Zorlar..!<br /><br />Sakın üzmesin seni karşılıksız sevgiler<br />Bağrına taş basarsın acılar birgün diner<br />Giden gitsin aldırma ne yangınlarda söner<br />Sakın bakma arkana Krallar önde gider..!<br /><br />Keşke insanlara yardımcı olabilsem!!

Konular
    3
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı [EXE Nickli Üyeden Alıntı
    LANS ]
    bizde yaklasık olarak 120 tonluk var sen nasıl bir sey yapacaksın solidde mi yapacan Autocad mi yoksa nasıl bir sey istedini bilsem bir seyler önerecegim de!
    Benim yapacağım şey basit bir düzenek olacak. çizimleri ben ayarlarım. Bana lazım olan pompa seçimi ,valf seçimi ve elektrik motor güç hesabı .(yani : 20 tonu basmak için hangi güçte motor kullanmam lazım ve nasıl valf kullanmam gerekir).Nette biraz araştırdım onlar daha karmaşık ve bir sürü çeşidi var. Benimki ise sade bir düzenek. Pres 20 tonluk ve 60 cm strok uzunluklu olacak. işin açıkçası bu bir tasarım ödevi olduğu için değerlerin benim için çokta bir önemi yok yakın değerler olsada olur.İlginize çok teşekkür ederim.

Senior Member [EXE]LANS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    112
    Tecrübe Puanı
    0

ona araştırma yapmak lazım bakacağım senin sorununa! umarım somut bir şeyler yakalarım sana dönerim..
    Güçlü Olmak Akıllıcadır, Düşmanını Barışa Zorlar..!<br /><br />Sakın üzmesin seni karşılıksız sevgiler<br />Bağrına taş basarsın acılar birgün diner<br />Giden gitsin aldırma ne yangınlarda söner<br />Sakın bakma arkana Krallar önde gider..!<br /><br />Keşke insanlara yardımcı olabilsem!!

Konular
    3
    Tecrübe Puanı
    0

Tamam çok teşekkür ederim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin