Sayfa 1/3 123 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Junior Member sondurak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Tecrübe Puanı
    0

CNC TEZGAH YAPALIM MI ?

ARKADAŞLAR BEN İNŞAAT YÜKSEK MÜHENDİSİYİM. FAKAT BENDE ELEKTRONİK VE MAKİNE CİDDİ BİR HOBİ. ÖZELLİKLE CNC İLE TANIŞINCA BU MERAKIM İKİYE KATLANDI VE ACABA KÜÇÜK DE OLSA BEN BÖYLE BİR MAKİNE YAPAMAZ MIYIM DİYE DÜŞÜNMEYE BAŞLADIM VE ARAŞTIRDIM. DERKEN HER TÜRLÜ CNC TEZGAH İÇİN GEREKLİ MALZEMEYİ BULABİLECEĞİM YERLERİ TESPİT ETMEYE BAŞLADIM. ŞİMDİ İSE PROBLEMİM TAMAMI İLE SİZLERİN UZMANLIK ALANI OLAN MONTAJ VE AKIŞ ŞEMASI.
    BU KONUYLA İLGİLİ HEM ŞUAN ÜNİVERSİTEDE OKUYAN ARKADAŞLARA YARARLI OLMASI HEMDE GERÇEKTEN BİR MAKİNE NİN A DAN Z YE BİR EKİP ÇALIŞMASI İLE YAPILIP YAPILAMAYACAĞINI, AYNI LINUX IN AMACI GİBİ, AÇIK KAYNAK KODLARI İLE İYİ BİR ŞEYİN OLUP OLAMAYACAĞININ İSPATI İÇİN FİKİLERİNİZİ VE YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.SAYGILAR

Junior Member aragorn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Tecrübe Puanı
    0

Ynt: CNC TEZGAH YAPALIM MI ?

gerçekten ii fikir ben busada makine müh okuyorum 3'e geçtim bu konulara benimde merakım var ama fazla bi bilgim yok .ama bu bir oluşuma dönerse içinde olmak isterim

Junior Member beta_olcy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

yapılabilir ama sorun olan kısım elektronik kartları.biz okulda bunların üretimine bile başlamıştık konstrüksiyon kısmı ise tamamen kızakların uyumuyla ilgili program ise basit bir yazılımla dahi çalışabiliyor

Junior Member okyanus_777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

BENDE CAD-CAM PROĞRAMCISIYIM GENELLİKLE MAKİNA TASARIMLARI YAPIYORUM ..CNC YAPMA KONUSUNDADA YARDIMCI OLABİLİRİM

Junior Member SezqiN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

Biz kendimize uygun bir cnc yaptık ve çok güzel çalışıyor...
    Arkadaşlar yardımcı olabiliriz...

Edit:reklam yasaktır..

Junior Member ceyhanaytaskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

Biz şu an bir cnc yapmanın eşiğindeyiz. Yalnız üreteceğimiz cnc talaşlı imalat değil dişli ölçü kontrolünde kullanılacak. Yardımlarınızı, önerileriniz bekliyorum. Saygılarımla.

Junior Member faruktopcu1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

mrb. ben de makina müh. 3. sınıf ögrencisiyim. bende sene ye makina projesi olarak cnc tezgahı yapmayı iştiyorum. acaba yapabilirmiyim sizce? benim bilgilerim sadece sagdan soldan duydugum ve gördüsüm bilgilerden ibaret. ama bilgi alabilecegim çok tecrübesi olan bir prof. hocam var. sizden yorumunuzu bekliyorum. çünkü proje dersiinden de kalmak iştemiyorum. birde siz sezgin bey nasıl bir cnc aptınız acaba bilgi verebilirmisiniz? ilgizden dolayı tesekkürler. hepinize iyi günler.

Junior Member omerhattap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba bende cadcam ısıyle ugrasıyom makıne tasarım ve plastık kalıp modelleme ısıyle ugrasıyoruz. cnc makınesi yapmak bı turlu kısmet olmadı yapmayı dusunen arkadaslar varsa bırlıkte hareket edebılırız. ımalat atelyemız var mekanık kısmını ben halledebılrım..

Junior Member nascobar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

Bu işe gerçekten niyeti olan arkadaşlara yardımcı olabilirim.Cnc sektöründe elektrik-elektronik servis sorumlusu olarak çalışıyorum,tam anlamıyla geniş kapsamlı bir cnc yapmak kolay değil fakat yapılmıyacakbirşeyde değil...

Junior Member karamanu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar ismim uğur bende makina mühendisiyim eğer cnc yapacaksak kimsenin yapmadığı şekilde yapalım ki ürünümüz dünyaya satılabilir olsun. cnc makinalarda zaten servo motor ve kontrollerini çıkarırsak mekaniği fazla zor değil tek sorun hassaslıktır. cnc'yi tasarlarken arkadaşlar farklı düşünerek birkaç işi kombine edersek bu iş olur.

Sayfa 1/3 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin